ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عیب یابی سازه ها با در نظر گرفتن قابلیت اطمینان

Year: 1395
Publish place:
COI: RCEAUD03_171
Language: PersianView: 428
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا کامجو - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه دانشگاه شهید باهنر کرمان ایران
پیمان ترک زاده - استادیار بخش مهندسی عمران دانشگاه شهید باهنر کرمان ایران

Abstract:

خرابی در سازه موجب تغییر در مشخصات فیزیکی سازه و در پی آن تغییر در پاسخ های ناشی از تحریک سازه می گردد. الگوریتم مورد استفاده در این پژوهش جهت بروزرسانی پاسخ سازه ، الگوریتم نیوتن-رافسون است که از الگوریتم های مبتنی بر آنالیز حساسیت می باشد. از آنجایی که وجود عدم قطعیت هایی همچون خطاهای مدل کردن و خطاهای اندازه گیری در عیب یابی سازه ها اجتناب ناپذیرند، استفاده از روش های آماری و احتمالاتی در این زمینه کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. ایمنی یک سازه بستگی به مقاومت آن و عملکرد بارهای اعمالی بر سازه دارد. پاسخ یا عملکرد ناشی از بارها در حقیقت تابعی از بارهای متفاوت (زنده، مرده ،باد و زلزله) می باشند که ماهیتی تصادفی داشته و می توان آنها را به صورت متغیرهای تصادفی در نظر گرفت. به طور مشابه مقاومت یا بار قابل تحمل سازه را که به خصوصیات متفاوت فیزیکی مصالح و مشخصات هندسی سازه بستگی دارد، می توان متغیر تصادفی با ماهیت آماری در نظر گرفت. در این پژوهش خرابی به صورت کاهش مدول الاستیسیته در نظر گرفته شده و به عیب یابی سازه ها تحت تحلیل مودال و با استفاده از پاسخ های مودهای اندازه گیری شده و با در نظر گرفتن قابلیت اعتماد اعضای سازه پرداخته می شود . جهت بررسی کارایی و عملکرد روش های پیشنهادی ، مثال های عددی ارائه شده که نتایج حاصله بیانگر عملکرد مناسب روش های فوق است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCEAUD03_171. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/569155/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کامجو، علیرضا و ترک زاده، پیمان،1395،عیب یابی سازه ها با در نظر گرفتن قابلیت اطمینان،سومین کنفرانس سراسری نوآوری های اخیر در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی،Tehran،https://civilica.com/doc/569155

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,894
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support