ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه الگوی بهینه مکانیابی پارکینگ با استفاده از مدل تحلیل سلسله مراتبی و سامانه اطلاعات مکانی فازی منطقه مورد مطالعه بابلسر

Year: 1395
Publish place:
COI: RCEAUD03_297
Language: PersianView: 435
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کریم عباسپور مرزبالی - دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی عمران موسسه آموزش عالی و علوم فناوری آریان بابل ایران
برات مجردی - استادیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت تهران ایران
رضوان باباگلی - مربی گروه فنی و مهندسی واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی پردیس تهران ایران

Abstract:

امروزه افزایش تعداد اتومبیل و سفرهای درون شهری بخش مرکزی شهرهای بزرگ را با کمبود فضای پارک و افزایش حجم ترافیک عبوری و همچنین کاهش ضریب روانی ترافیک مواجه کرده است. این مسئله زمانی به شرایط حادی تبدیل میشود که پارکینگ های عمومی که نقش کلیدی را در وضع حمل و نقل شهری را بر عهده دارند، دارای استقرار نامناسب با دیگر عناصر شهری باشند. سیستم اطلاعات مکانی GISکه علم و فناوری تجزیه و تحلیل داده های مکانی هستند، سیستمی مناسب جهت یافتن بهینه ترین مکان جهت احداث پارکینگ های عمومی بشمار می آیند. در این تحقیق پارامترهای موثر در مکان یابی پارکینگ های عمومی از چهار دیدگاه فاصله از مراکز جذب سفر، فاصله از معابر، ارزش ملک، کاربری های مناسب مورد مطالعه و تحلیل قرار گرفت. پس از شناسایی و بررسی معیارهای موثر در مکان یابی پارکینگ تمام این پارامترها با استفاده از مدل AHP در نرم افزار choice Expert وزن دهی شدند و در فضای GIS نقشه استاندارد شده فازی تمام معیارها تهیه گردید و تمام لایه های نهایی با استفاده از روش گامای فازی (9,0 همپوشانی Overlay شد در نهایت پهنه های احداث پارکینگ در 4 کلاس بسیار نامناسب تا خیلی خوب طبقه بندی شدند.

Keywords:

مکانیابی , پارکینگ , سیستم اطلاعات مکانی فازی , فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCEAUD03_297. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/569281/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عباسپور مرزبالی، کریم و مجردی، برات و باباگلی، رضوان،1395،ارائه الگوی بهینه مکانیابی پارکینگ با استفاده از مدل تحلیل سلسله مراتبی و سامانه اطلاعات مکانی فازی منطقه مورد مطالعه بابلسر،سومین کنفرانس سراسری نوآوری های اخیر در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی،Tehran،https://civilica.com/doc/569281

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • قاضی عسکرنایینی، آ. و ورشوساز، ک. (1390) " ارائه روش ...
 • قنبری، ح.، کاظمی‌زاد، ش. و نوریان، ر. (1390) " ارایه ...
 • عباسی کلکانی، ف. د سیدحسینی، س. (1390) " گسترش روش ...
 • سرور، ر. و یحیی پور، ا. (1390) " مکان‌یابی بهینه ...
 • قاضی عسکرنایینی، آ. و قنبری، س. (1390) " ارزیابی روش‌های ...
 • _ عبادی، ح. احمدی، س. (1387) "مدلسازی مکان‌یابی پارکینگ‌های عمومی ...
 • قدسی پور، س ح. (1381) " فرآیند تحلیل سلسله مراتبی ...
 • Weant, R .(1978) , : _ " Parking garage planning ...
 • Neiln , E., Aeldrandlaly, K.(2004) , : _ _ computer- ...
 • Ricardo Kligman, M., Mcdevitt, R., Todd, W. (2002) _ _ ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: موسسه غیرانتفاعی
  Paper count: 223
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support