Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک مدل چند هدفه مکان یابی- مسیریابی برای احداث مراکز پالایش، بازیافت و دفع زباله های بیمارستانی

Year: 1395
COI: JR_IJIE-27-2_010
Language: PersianView: 937
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی جقتایی نوایی - دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران
وحید محمودیان - دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران
مهدی فضلی - دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران
علی بزرگی امیری - دانشکده مهندسی صنایع، پردیس دانشکده های فنی، دانشگاه تهران

Abstract:

در پی پیشرفت بشر و توسعه فعالیت های انسانی، حجم ضایعات و پسماندهای خطرناک افزایش یافته و با توجه به خطرات حمل و نقل، پاکسازی، دفع و مهمتر از همه مشکلات زیست محیطی که دارند، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. 10 الی 25 درصد زباله های بیمارستانی نیز از جمله پسماندهای خطرناک به شمار می رود و از معضلاتی است که بهداشت عمومی و محیط زیست را تهدید می کند. لذا در این مقاله با ارائه یک مدل برنامه ریزی عدد صحیح مختلط سعی شده است مکان بهینه ی مراکز پالایش، بازیافت و دفع زباله های بیمارستانی، با درنظر گرفتن سه معیار هزینه، ریسک و قابلیت اطمینان یا احتمال در دسترس بودن مسیرها و همچنین میزان حمل و نقل بین هرکدام از این مراکز به تفکیک انواع زباله ها تعیین شود. همین طور عملکرد مدل، از طریق مجموع وزنی توابع هدف و در شانزده وزن دهی متفاوت از طریق روش ال- پی متریک مورد بررسی قرار گرفته و نقاط پارتویی به دست آمدند. برای شناسایی نقاط بالقوه بر اساس معیارهای زیست محیطی جهت تأسیس هرکدام از این مراکز نیز از داده های ژئوگرافیک و نرم افزار GIS استفاده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJIE-27-2_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/569782/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جقتایی نوایی، مهدی و محمودیان، وحید و فضلی، مهدی و بزرگی امیری، علی،1395،یک مدل چند هدفه مکان یابی- مسیریابی برای احداث مراکز پالایش، بازیافت و دفع زباله های بیمارستانی،https://civilica.com/doc/569782

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,854
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support