ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر عمق مشبک کاری بر میزان ازدیاد برداشت در فرآیند تزریق تناوبی آب و گاز با در نظر گرفتن پدیده تغییر ترکیب سیال نسبت به عمق

Year: 1395
Publish place:
COI: OGPD04_139
Language: PersianView: 278
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمحمدرضا ساجدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت، دانشگاه شهید باهنر کرمان
مهین شفیعی - دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشکده فنی و مهندسی، بخش نفت و گاز
سعید نوروزی اپورواری - دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشکده فنی و مهندسی، بخش نفت و گاز
محمد رنجبر - دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشکده فنی و مهندسی، بخش نفت و گاز

Abstract:

یکى از مهمترین روش های ازدیاد برداشتت نف از مخازن نفتی تزریق گاز استت . تحرک پذیری نامطلوب گاز می تواند باعث کاهش قابل توجه راندمان جاروب در مخازن هتروژن گردد. برای جلوگیری از روی دادن انگشتتی شدن در ررییدد تزریق گاز، از تزریق متداوب یب و گاز (WAG) استفاده می گردد. یکی از مفاهیمی که در روش های تزریق امتزاجی نقش ایفا می کدد، پدیده تغییرات ترکیب اجزاء با عمق (CG) می باشتد. در این مقاله با در نظر گررتن پدیده تغییر ترکیب سیال در یکی ازمخازن جدوب ایران و با استفاده از نرم ارزار شبیه سازی CMG، به بررسی اثر عمق مشیک کاری بر مقدار ضریب بازیار پرداخته شده اس . نتایج شبیه سازی بیانگر این مطلب می باشتد که هر چه عمق مشتبک کاری بیشتتر شده اس تولید ارزایش پیدا نموده به گونه ای که بعد از 114 5 روز تولید برای حال هایی که چاه های تولیدی و تزریقی در لایه های اول، سوم و پدجم مشبک کاری می شوند، بازیار به ترتیب برابر با 81 8072، 76 9623 و 69 6110 درصد می باشد.

Keywords:

ازدیاد برداشت، تزریق نتاوبی آب و گاز، تغییر ترکیب سیال نسبت به عمق، نرم افزار شبیه ساز CMG

Paper COI Code

This Paper COI Code is OGPD04_139. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/572405/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساجدی، سیدمحمدرضا و شفیعی، مهین و نوروزی اپورواری، سعید و رنجبر، محمد،1395،بررسی اثر عمق مشبک کاری بر میزان ازدیاد برداشت در فرآیند تزریق تناوبی آب و گاز با در نظر گرفتن پدیده تغییر ترکیب سیال نسبت به عمق،چهارمین کنفرانس بین المللی نفت،گاز،پالایش وپتروشیمی بارویکردتوسعه ارتباط دولت،دانشگاه وصنعت،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/572405

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • . Z e ino labediniHezave, A., Dorostkar, S., Ayatollahi, Sh., ...
 • . Mayer E. H., An analysis of Heavy Oil Immiscible ...
 • . Vanpollen H. K., , et al, Fundamentals of Enhanced ...
 • . Zick, A.A., A Combined _ ondens ing/Vaporizing Mechanism in ...
 • . CMG Manual, the User's Guid of WinProp, pp. 111, ...
 • . Schulte A. M., Compositional variations within a hydrocarbon column ...
 • . Creek J. L. and Schrader M. L., East Painter ...
 • . Metcalfe R. S., Vogel J. L. and Morris R ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 16,298
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support