تدوین برنامه های استراتژیک در صنعت منبت و مبل شهرستان ملایر

Publish Year: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 575

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ENCONFKHA02_048

تاریخ نمایه سازی: 6 اردیبهشت 1396

Abstract:

سازمان ها پیوسته در حال تصمیم گیری و برنامه ریزی هستند. از این رو لازم است جهت هرگونه تصمیم گیری و برنامه ریزی راهبردی در سازمان نسبت به شناخت وضع موجود و تحلیل محیطی کسب و کار به شناسایی فرصت ها و تهدیدات بپردازند و سپس هدف ها را تعیین کرده و رویه ها و سیاست های سازمانی را مشخص نمایند. صنعت منبت یکی از ظرایف صنایع دستی ایران است که علاوه بر ارزش هنری آن در زمینه اقتصادی نیز ارزش افزوده بالایی بروی مواد اولیه این صنعت ایجاد می نماید. این صنعت سابقه ای 150 ساله در شهرستان ملایر دارد و از دهه 60 رونق و گسترش بالایی در این شهرستان پیدا نموده است. با بررسی های صورت گرفته در سطح دانشگاهی و سازمانی مستندات علمی و سازمانی قابل قبولی (شامل کتاب؛ مقاله- دستورالعمل- رویه و اساسنامه جامع) در خصوص این صنعت موجود نمی باشد و با توجه به بازار رقابتی گسترده در این صنعت و تحولات اقتصادی و تکنولوژی و حتی سیاسی ضرورت تدوین و اجرای استراتژی های علمی و تجاری برای صنعت مبل ملایر امری ضروری و مهم بحساب می آید. تحقیق حاضر تلاش می کند چهارچوب علمی و برنامه استراتژیک برای صنعت مبل در این شهرستان تدوین نماید، می شود.

Authors

محمد فارسی

کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی واحد اراک/ کارشناس فرمانداری ویژه شهرستان ملایر

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • خبرگزاری ایسنا 20 آذر 91، مصاحبه با فرماندار شهرستان ملایر ...
  • پور عباسی، نوشین و همکاران، 1394"بررسی نقش هنر منبت کاری ...
  • حمیدی زاده، محمد رضا _ (1384) برنامه ریزی استراتژیک ...
  • پیرس و رابینسون. برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک. ترجمه خلیلی ...
  • نمایش کامل مراجع