Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک متد تصمیم گیری چندمعیاره مبتنی بر استفاده از تکنیک AHP و تلفیق مدیریت ریسک و مهندسی ارزش برای انتخاب روش بهینه در اجرای پروژه های عمرانی

Year: 1395
Publish place:

COI: IESM03_034
Language: PersianView: 737
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود نوروزی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران مهندسی و مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اصفهان (خوراسگان)، اصفهان، ایران
سیدحمیدرضا صادقیان - گروه مهندسی صنایع، واحد لنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، اصفهان، ایران

Abstract:

همواره اجرای یک ارزیابی دقیق از نیازها، معیارها و گزینه های موجود و در ادامه، انجام یک تصمیم گیری صحیح، از مباحث پر اهمیت درحیطه های مدیریتی و دانش های نوین بوده است. در این راستا انتخاب تکنیک تصمیم گیری مناسب، توجه زیادی از محققین و مدیران را نیز بهخود معطوف نموده است. استفاده از مدیریت ریسک با هدف بیشینه سازی نتایج وقایع مثبت و کمینه نمودن احتمال وقوع یا اثر پیامدهایناگوار بر اهداف پروژه و همچنین بهره بردن از مهندسی ارزش به منظور بهینه سازی شاخص ارزش یک پروژه، سابقه ی کاربرد زیادی داشتهاست. در این پژوهش، استفاده از روش های تصمیم گیری چندمعیاره و لحاظ تلفیق مدیریت ریسک و مهندسی ارزش، به عنوان تکنیکی کهمی تواند راهی مناسب برای رسیدن به یک اولویت دهی صحیح و منطقی بین گزینه ها در مواجهه با برخی از پروژه های عمرانی با گزینه ها ومعیارهای مختلف در اختیار بگذارد، معرفی می گردد. در این مقاله، با هدف شناسایی بهترین گزینه اجرای بدنه سد کوجان واقع در استانچهارمحال و بختیاری، در ابتدا انواع مدل های تصمیم گیری چندمعیاره و همچنین روشهای تلفیق مدیریت ریسک و مهندسی ارزش آوردهشده اند؛ سپس اطلاعات موجود دسته بندی و معیارهای مختلف کمی و کیفی موثر مشخص شده است و با استفاده از رویکرد تلفیقی مدیریتریسک و مهندسی ارزش، ایده های اجرایی در مطالعه موردی بررسی شده اند. در ادامه، ضمن انتخاب تکنیک AHP (نرم افزار Expert Choice 11)، استخراج اوزان معیارها مدنظر قرار گرفته شده است و پس از آن، با لحاظ کردن سه سناریوی خوشبینانه، محتمل و بدبینانه به نتایجحاصل از روش تصمیم گیری چندمعیاره و جداول ویژه، با استفاده شبیه سازی مونتکارلو (نرم افزار Risk 7.5@) اقدام به استخراج بهترینگزینه نوع اجرای بدنه سد شده است. برای مطالعه ی موردی، نتیجه ی حاصل از بکارگیری رویکرد تلفیقی با بهترین گزینه ی خروجی تصمیم-گیری چندمعیاره یکسان بود؛ درحالیکه در رتبه های بعدی گزینه هایی متفاوت دیده شد که ناشی از لحاظ تاثیر ریسک و هزینه پروژه برخروجی تصمیم گیری چندمعیاره به گونه ای موثرتر است. پژوهش انجام شده، استفاده از تکنیک پیشنهادی در اجرای موارد مشابه را به واسطه یقابلیت اطمینان بالاتر پیشنهاد می دهد.

Keywords:

تصمیم گیری چندمعیاره (MCDM) , تحلیل سلسله مراتبی (AHP) , مدیریت ریسک , مهندسی ارزش

Paper COI Code

This Paper COI Code is IESM03_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/573226/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوروزی، مسعود و صادقیان، سیدحمیدرضا،1395،یک متد تصمیم گیری چندمعیاره مبتنی بر استفاده از تکنیک AHP و تلفیق مدیریت ریسک و مهندسی ارزش برای انتخاب روش بهینه در اجرای پروژه های عمرانی،کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار،Isfahan،https://civilica.com/doc/573226

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • جبل عاملی، م. س، قوامی فر، ک، عبایی، م، 1383، ...
 • . جبل عاملی، م. میرمحمد صادقی، 1381، روش بکارگیری مهندسی ...
 • . Project Management Institute, _ Guide to the Project Management ...
 • . Hwang, C., Kwang, Y., 1981, "Multiple Attribute Decision Making", ...
 • . Kerzner, Harold, 2003, "Project Management: a Systems Approach to ...
 • . Velasquez, Mark, T. Hester, Patrick, 2013, "An Analysis of ...
 • . O.G. Okeola, B.F. Sule, 2011, "Evaluation of management alternatives ...
 • . Inga Ambrasaite, Michael B. Barfod, Kim B. Salling, 2011, ...
 • . Kufman, J. _ 2004, "Value Improving Concepts", www. va ...
 • 0] .Hammersley, H, 2002, "Value Management in Construction", Association of ...
 • .Mootanah, Devadas p., Russull Poynter - Brown, Mike J, 1998, ...
 • .Koga, M, 1996, "Probability, Risk, and Value Engineering in Construction", ...
 • .Feili, Hamid Reza, Nasiri, Sina, Akar, Navid, 2012, "Integrating Risk ...
 • [_ 4] , Haghnegahdar, Lida, Asgharizadeh, Ezzatollah, 2008, "The Risk ...
 • .Mounir M. El Khatib, 2015, "Integrating Project Risk Management and ...
 • _ International Conference on Industrial Engineering & Sustainable Management (IESM ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.50
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,769
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support