ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش مدیریت بحران در جهت کاهش خسارات ناشی از زلزله مطالعه موردی : روستاهای شهرستان دزفول

Year: 1395
Publish place:
COI: SDUMEW01_437
Language: PersianView: 276
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی رشیدی اصل - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی روستایی، دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد اهواز ، اهواز، ایران
منوچهر جوانمردی - دکترای برنامه ریزی روستایی، دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد اهواز ،اهواز ، ایران

Abstract:

مدیریت بحران به عنوان یکی از چالشهای همیشگی بشر در دنیا مطرح میباشد. بطوریکه علیرغم کلیه تلاشها و تمهیدات درنظر گرفته شده، اغلب، مدیران بحران حتی در کشورهای پیشرفته در برابر بحرانها با مقیاسهای بالا تسلیم میشوند تغییر وایجاد نگرشهای کلی درست از کلیه مراحل مدیریت بحران برای برنامهریزان میتواند در ایجاد دیدگاه درست در آنها، نقش اساسی داشته باشد و منجر به توسعه و بهبود برنامههای مدیریت بحران شود. همچنین تعیین سطوح مدیریتی بر اساس شدت ونوع حادثه میتواند برنامهریزان و مدیران را در برنامهریزیهای کلان و استراتژیک مدیریت بحران کمک کند . یکی از مباحث ودغدغههای عمده توسعه روستایی توجه به مخاطرات و بحرانهایی است که به طور نسبتا دایمی سکونتگاههای روستایی را با دگرگونیها و تحولات غیر منتظره روبرو میسازد. موضوعی که اکثر روستاهای کشور با آن مواجه هستند ماهیت غیر مترقبهبودن غالب حوادث طبیعی است. در همین راستا هدف از پژوهش حاضر، بررسی نقش مدیت بحران با رویکرد مشارکت مردمیهنگام وقوع زلزله در روستاهای شهرستان دزفول میباشد. روش تحقیق در این پژوهش به صورت تحلیلی- پیمایشی و مبتنی بر مطالعات کتابخانهای- میدانی )پرسشنامه( و جستجو در پایگاههای اینترنتی میباشد که برای تجزیه و تحلیل دادهها از آزمونهای آماری نرمافزار SPSS و برای تحلیل دادههای مکانی از نرمافزار ArcGIS10 استفاده میشود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SDUMEW01_437. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/586011/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رشیدی اصل، مصطفی و جوانمردی، منوچهر،1395،بررسی نقش مدیریت بحران در جهت کاهش خسارات ناشی از زلزله مطالعه موردی : روستاهای شهرستان دزفول،کنفرانس بین المللی عمران، معماری، مدیریت شهری و محیط زیست در هزاره سوم،Rasht،https://civilica.com/doc/586011

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • پورمحمدی، محمدرضا _ مصیب زاد، علی (1387. آسیب پذیری شهرهای ...
 • ریاحی، وحید و زمانی، شمان(1392)مدیریت بحران در سکونتگاه‌های روستایی شهرستان ...
 • زنگی آبادی، علی؛ محمدی، جمال؛ صفایی، همایون؛ قائدرحمتی، صفر(1387) تحلیل ...
 • عزیزپور، ملکه؛ زنگی آبادی، علی؛ اسماعیلیان، زهرا(1390) اولویت بندی عوامل ...
 • عبدالهی، مجید(1382) مدیریت بحران در نواحی شهری (زلزله و سیل)، ...
 • عباسی شکوهی، حمید(1379) مبانی طراحی سیستم مدیریت جمعیت شهری در ...
 • میتراف، ی و ایانگناس، گ(1381) مدیریت بحران پیش از روی ...
 • قدیری، محمود و نسبی، نسترن (1392)، تحلیل تفاوت میزان آمادگی ...
 • Becker, J.S., D.M. Johnston, D. Paton & K. Ronan(2013) Earthquake ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 11,399
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support