Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگوریتم محاسبه کمی مرزهای سه گانه در ساختار سه بعدی آند پیل سوختی اکسید جامد

Year: 1394
COI: H2FC03_003
Language: PersianView: 419
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن مزروعی سبدانی - دانشجوی کارشناسیارشد, دانشکده مکانیک, دانشگاه تهران
مجید بنی اسدی - استادیار, دانشکده مکانیک, دانشگاه تهران
جلیل جمالی - استادیار, دانشکده مکانیک, دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر
کارن ابری نیا - استاد, دانشکده مکانیک, دانشگاه تهران

Abstract:

پیلهای سوختی اکسیدجامد همچون انواع دیگر پیلهایسوختی از آن جهت که ماشین حرارتی به حساب نمیآیند, بازده آنهابه سیکل کارنو محدود نمی شود و قابلیت عملکرد با بازده 60 درصد را فراهم میآورند. عمده تحقیقات و کاربرد پیل سوختیاکسید جامد به نیروگاههای تولید برق در یک سیکل ترکیبی با توربین گاز و توربین بخار محدود میشود که می تواند بازده کل سیستم را به بالای 70 درصد سوق دهد. مهمترین عوامل برای تحقق تجاریسازی این نوع از پیلها عبارتند از: افزایشعملکرد, افزایش عمر مفید آنها و مهمتر از همه کاهش هزینههای تولید میباشند. یکی از مهمترین اجزاء پیل سوختی اکسید جامد, ساختار متخلخل آند است که هم از لحاظ واکنش شیمیایی و هم از دیدگاه خواص مکانیکی بسیار مورد توجه قرارگرفتهاست. در ساختار متخلخل آند مرزهای که شامل سه فاز نیکل(Ni ,(زیرکونیای پایدار شده با ایتریا (YSZ(وهوا (Void(میباشند, در صورتیکه خوشههای کریستالی شامل آنها به ترتیب به صفحه رسانا برای خروج الکترون تولید شده, صفحه متصل به الکترولیت و محل ورود گاز هیدروژن متصل باشند, واکنشهای شیمیایی تولید آب و الکترون به وقوع میپیوندند. از طرفی در بسیاری از مدلها, آند به عنوان زیرلایه برای فرآیند لایهنشانی الکترولیت و کاتد مورد استفاده قرار میگیرند که این موضوع اهمیت خواص مکانیکی آند را برجسته مینماید. هدف از ارایه این مقاله شبیهسازی سه بعدی ساختار متخلخل آند پیل سوختی اکسید جامد و سپس یافتن و محاسبه مجموع طول مرزهای سهگانه در ساختار این آند میباشد. روش شبیهسازی ساختار سه بعدی آند بر پایه رشد کریستالی شبیه عملیاتهای متالوژی پودر و سینتریگ میباشد که از تیوری مونت کارلو کمک گرفتهشدهاست. وجود برنامه برای توسعه پیل سوختی اکسید جامد در سند راهبرد ملی فناوری پیل سوختی کشور, ضرورت شناخت میکروساختار آند این دسته از پیلهای سوختی از راه شبیه سازی را ایجاب میکند.

Keywords:

پیل سوختی اکسید جامد , مرزهای سه گانه , شبیه سازی سه بعدی میکرو ساختار آند

Paper COI Code

This Paper COI Code is H2FC03_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/595303/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مزروعی سبدانی، محسن و بنی اسدی، مجید و جمالی، جلیل و ابری نیا، کارن،1394،الگوریتم محاسبه کمی مرزهای سه گانه در ساختار سه بعدی آند پیل سوختی اکسید جامد،Third Hydrogen and Fuel Cell Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/595303

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • S. Singhal, High- temperature Solid Oxide Fuel Cells: Fundamentals, Design ...
 • H. Amani Hamedani, M. Baniassadi, A. Sheidaei, F. Pourboghrat, Y. ...
 • D. Linden, Handbook of batteries and fuel cells; New York, ...
 • B. Vilker, R.M. McMeeking, Impact of particle size ratio and ...
 • G. Hoogers, Fuel cell technology handbook, CRC press, 2002. ...
 • J. Hirschenhofer, D. Stauffer, R. Engleman, M. Klett, Fuel cell ...
 • J.W. Kim, A.V. Virkar, K.Z. Fung, K. Mehta, S.C. Singhal, ...
 • N. Vivet, S. Chupin, E. Estrade, A. Richard, S. Bonnamy, ...
 • M. Baniassadi, S. Ahzi, H. Garmestani, D. Ruch, Y. Remond, ...
 • M. Baniassadi, B. Mortazavi, H.A. Hamedani, H. Garmestani, S. Ahzi, ...
 • S. Tabei, A. Sheidaei, M. Baniassadi, F. Pourboghrat, H. Garmestani, ...
 • M. Baniassadi, H. Garmestani, D. Li, S. Ahzi, M. Khaleel, ...
 • May 12-13, 2015 IROST, Tehran ...
 • May 12-13, 2015 IROST, Tehran ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 79,442
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support