ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تعدادی از مراکز درمانی شهر مشهد بر مبنای اصول پنجگانه پیتر سنگه در سازمان های یادگیرنده

Year: 1395
Publish place:
COI: MCED03_266
Language: PersianView: 172
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس سلیمانی - کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی(کارشناس مسیول واحد بهداشت حرفه ای وطب کاربیمارستان 17شهریور تامین اجتماعی مشهد)

Abstract:

در عصر حاضر تغییر و تحول در تمام ابعاد و با سرعت فزآینده ای ادامه دارد. این موضوع واقعیت روشنی است که مدیران سازمان ها باید آن را بپذیرند و با شیوه های جدید انطباق سازمان ها با مسایل آشناشوند. عدم وجود توان یادگیری یک مساله تصادفی نیست، بلکه به شیوه مدیریتی آن ها، ساختار و سیستم های سازمانی مربوط می شود ارایه الگوی مراکز درمانی یادگیرنده الهام گرفته از نظریه ی سازمان یادگیرنده پیترسنگه تلاشی در همین راستا است این پژوهش به شیوه توصیفی از نوع پیمایشی به بررسی میزان یادگیرندگی تعدادی از مراکز درمانی براساس ویژگی های سازمان یادگیرنده (قابلیت شخصی، آرمان مشترک، مدل های ذهنی، یادگیری تیمی، تفکرسیستمی) به منظور ارایه الگوی مطلوب می پردازد. جامعه آماری آن شامل کلیه پرسنلی که دارای مدرک کارشناسی و بالاتر در بخش درمان هستند می باشد. در این پژوهش از روش نمونه گیری منظم و یا سیستماتیک استفاده نموده ایم. حجم نمونه نیز با استفاده از فرمول و سطح اطمینان 99 % -178 نفر محاسبه شده که به منظورافزایش دقت تحقیق حجم نمونه را به 200 نفر افزایش داده ایم. این پژوهش با مطرح ساختن سه سوال اصلی به بررسی وضعیت تعدادی از مراکز درمانی سطح مشهد از دیدگاه سازمان یادگیرنده و تفاوت بین وضع موجود ومطلوب آن از دیدگاه کارکنان برای ارایه الگوی مناسب در این زمینه می پردازد.و پنج سوال فرعی در ارتباط با سنجش هر یک از مولفه های سازمان های یادگیرنده در ای مراکز درمانی مطرح می نماید برای جمع آوری اطلاعات از یک پرسشنامه با طیف لیکرت استفاده شده برای اطمینان از پایایی و روایی آن از پرسشنامه یانگ،واتکینس، مارسیک استفاده شده. همچنین از طریق محاسبه آلفا کرانباخ و استفاده از نظر اساتید و متخصصان رشته مدیریت دقت و صحت پرسشنامه تایید شده است نتایج تجزیه و تحلیل که براساس آمار توصیفی (فراوانی،میانگین، انحراف معیار و ...) و آمار استنباطی (آزمون T ) به دست آمده نشان می دهد که این مراکز درمانی درمشهد از نظر اصل تسلط شخصی یادگیری تیمی و تفکر سیستمی در وضعیت نسبتا مطلوب و از نظر اصل مدل های ذهنی و آرمان های مشترک در وضعیت نامطلوب قرار گرفته است اما در کل این مراکز درمانی با این که فاصله زیادی تا شرایط مطلوب دارند در حال حاضر از شرایط نسبتا مطلوبی برخوردار هستندکه با ارایه راه کارهای مناسب می توان این شرایط را به وضعیت مطلوب تبدیل کرد.

Keywords:

قابلیت شخصی، آرمان مشترک، مدل های ذهنی، یادگیری تیمی، تفکر سیستمی،سازمان یادگیرنده

Paper COI Code

This Paper COI Code is MCED03_266. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/597143/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلیمانی، عباس،1395،بررسی تعدادی از مراکز درمانی شهر مشهد بر مبنای اصول پنجگانه پیتر سنگه در سازمان های یادگیرنده،سومین کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد،Mashhad،https://civilica.com/doc/597143

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • تیزرو، علی، سازوکارهای یادگیری در سازمان های یادگیرنده، نشریه توسعه ...
 • رابینز، استیفن، 386 1، توری سازمان مترجم:الوانی، سید مهدی، دانایی ...
 • حمیدی، سمیرا، سازمانهای یادگیرنده«(گامی در جهت بهبود کیفیت)، نشریه استاندارد ...
 • سنگه، پیتر، 137، پنجمین فرمان(مترجم: کمال هدایت، حافظ، رشن، محمد)ناشر ...
 • شیروانی، علیرضا، خلیفه سلطانی، محسن، چگونه سازمان را به یک ...
 • صائمیان، صدیقه، سازمان های یادگیرنده و نقش آن در ارتقای ...
 • گریفین، مورهد، 1375، رفتار سازمانی (مترجم: الوانی، سید مهدی، معمارزاده، ...
 • لشکر بلوکی، مجتبی، طراحی سازمان های یادگیرنده، فصل نامه صنایع ...
 • مارکوارت، مایکل، 1385ایجاد سازمان یادگیرنده، (مترجم: زالی، محمدرضا)انتشارات مرکز کار ...
 • محمدی، مسعود، سازمانهای یادگیرنده احیا می شوند، تدبیر، شماره .1377، ...
 • ناظمی، جمشید، سازمان یادگیرنده، نشریه صنعت خودرو، شماره .9، 1377 ...
 • وایی شریف، حمید، ایجاد سازمان های یادگیرنده پلی به سوی ...
 • 2. _ fiol, M .&Lyles, M, (1985 organizational learning, Ac ...
 • Fulmer, Robret & Y.Bernard, Aconversa tion with peter senge: new ...
 • Nevis, _ c, dibella, a.j & hould, j mundre standing ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support