ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش روانشناسی استراتژیک بر تصمیمات استراتژیک مدیران

Year: 1395
Publish place:
COI: IICMO02_079
Language: PersianView: 514
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شاهین رعنا - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

Abstract:

اگر مدیریت استراتژیک را فرایند تعیین، ارزیابی اهداف کلی و نیز طراحی و بازنگری استراتژی ها و سیاست های کلی با توجه به عوامل محیطی جهت دست یابی به اهداف بدانیم، ملاحظه می شود که تاکنون در فرآیند مدیریت استراتژیک به نقش انسانو شخصیت وی در تعیین استراتژی ها، اهداف سازمان و تصمیم گیرهای مرتبط توجه زیادی نشده است. لذا تحقیق حاضر به بررسی ارتباط بین روانشناسی مدیریت استراتژیک بر چالش های نظری تصمیم گیری پرداخته است. در این تحقیق از شیوه های شناخت یونگ روانشناس سرشناس آلمانی به منظور شناسایی شیوه های شناخت مدیران استفاده گردید. در نهایت با استفاده از آزمون همبستگی پیرسون مشخص گردید که بین شیوه عاطفی فکری و عاطفی حسی با تصمیمات استراتژیک مدیران رابطه منفی و معناداری وجود دارد. همچنین بین شیوه ذهنی فکری و شهودی حسی با تصمیمات استراتژیک مدیران رابطه مثبت و معناداری وجود دارد. بنابراین هرچه مدیران شیوه شناختشان به شیوه های شناخت عاطفی فکری و عاطفی حسی نزدیک تر باشد در گرفتن تصمیمات استراتژیک با ریسک کمتری اقدام کرده و کمتر روحیه ریسک پذیری و کارآفرینی در تصمیمات استراتژیک خود دارند و بیشتر متمایل به تصمیم گیری با توجه به واقعیت های قطعی می باشند.همچنین هرچه مدیران شیوه شناختشان به شیوه های شناخت ذهنی فکری و شهودی حسی نزدیک تر باشد، در گرفتن تصمیمات استراتژیک با ریسک بیشتری اقدام کرده و بیشتر روحیه ریسک پذیری و کارآفرینی در تصمیمات استراتژیک خوددارند و بیشتر متمایل به تصمیم گیری با توجه به واقعیت های احتمالی می باشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IICMO02_079. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/597479/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رعنا، شاهین،1395،بررسی نقش روانشناسی استراتژیک بر تصمیمات استراتژیک مدیران،دومین همایش ملی پژوهش های مدیریت و علوم انسانی در ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/597479

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ناصر، میرسپاسی، (1386) مدیریت استراتژیک منابع انسانی و روابط کار، ...
 • Cohen, Michael, James March & John Olsen, "A Garbage Can ...
 • Forester, J.; "Bounded Rationality and the Politics of Muddling Through"; ...
 • Morrow, James D.; "Rational Choice Approach to International Conflict"; in ...
 • Werther, Jr., William & Keith Davis; Human Resources _ Personnel ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support