ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل اطمینان پذیری سیستم تصفیه و بازیافت پساب شهرک صنعتی مورچه خورت با استفاده از روش شبکه بیزی

Year: 1395
Publish place:
COI: NWWCE01_163
Language: PersianView: 239
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

راضیه انالویی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران - محیطزیست، دانشگاه صنعتی اصفهان
مسعود طاهریون - استادیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان
حمیدرضا صفوی - دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

امروزه استفاده از فاضلاب تصفیهشده در بخشهای مختلفی از قبیل کشاورزی، صنعت و آبیاری فضای سبز به راهحلی مناسب برای جبران کمبود آب تبدیلشده است. به دلیل احتمال وجود آلایندههای مختلف در فاضلاب و عدم تصفیه کامل منطبق بر استانداردها، این امر همواره با ریسک و عدم اطمینان همراه است. لذا بهمنظور تعیین وضعیت اطمینانپذیری و ارایه راهکارهای ارتقاء آن در سیستم تصفیه فاضلاب، بایستی ارزیابی ریسکصورت گیرد. ریسک بیانگر احتمال وقوع یک رخداد نامطلوب به همراه شدت اثرات منفی آن میباشد.در تحقیق حاضرازروش شبکه بیزی برای ارزیابی ریسک سیستم تصفیه فاضلاب استفادهشده است. در این روش با ایجاد رابطه علت و معلولی بین اجزاء سیستم، میتوان احتمال رخداد یک رویداد در سیستم را به دست آورد. مطالعه موردی در این پژوهش، سیستم تصفیه فاضلاب شهرک صنعتی مورچهخورت است. رویداد نهاییموردبررسی در مدل، ایجاد پیامد رسوب، خوردگی و بیوفیلم حاصل از استفاده پساب در تاسیسات صنعتی شهرک صنعتی میباشد. دادههایورودی به مدل از طریق نظرات کارشناسان و متخصصان و دادههای آزمایشگاهی تصفیهخانه شهرک صنعتی مورچهخورت تهیهشده است. نتایج نشان میدهد که با احتمال 70 درصد سیستم تصفیه فاضلاب قادر به تامین پساب باکیفیت مناسب برای مصارف صنعتی خواهد بود. همچنین کارآیی مدل شبکه بیزی در تحلیل عوامل شکست وتخمین ریسکناشی ازعدم تطابق پساب خروجی با استانداردهای موردنظر صنایع نشان دادهشده است.

Keywords:

تصفیهخانه فاضلاب، ارزیابی ریسک و اطمینانپذیری، روش شبکه بیزیNetwork Bayesian ، پساب

Paper COI Code

This Paper COI Code is NWWCE01_163. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/600381/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
انالویی، راضیه و طاهریون، مسعود و صفوی، حمیدرضا،1395،تحلیل اطمینان پذیری سیستم تصفیه و بازیافت پساب شهرک صنعتی مورچه خورت با استفاده از روش شبکه بیزی،کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران،Tehran،،،https://civilica.com/doc/600381

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • _ طاهریون، م. بهرامی، م. مرادی نژاد، ص. (1393)، ارزیابی ...
 • طاهریون، م. علوی، م. احمدی، . (1395)، تحلیل ریسک استفاده ...
 • _ Kjوrulff, U and L. Madsen, N., (2007). Bayesian Networks ...
 • Rahman, M.M. Hagare, D. Maheshwari, B. (2016), Bayesian Belief Network ...
 • Tang, C. Yi, Y. Yang, Zh. Sun, J. _ Risk ...
 • Kabir, G. Demissie, G. Sadiq, R. Tesfamariam, S. (2015), Integrating ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 13,930
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support