ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

محاسبه سریع و دقیق حاشیه پایداری ولتاژ با تقریب منحنی PV

Year: 1393
COI: JR_TJEE-44-3_004
Language: PersianView: 352
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرید کربلایی - استادیار، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر - دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی - تهران - ایران
شهریار عباسی - دانشجوی دکتری، گروه برق - دانشکده مهندسی - دانشگاه رازی - کرمانشاه - ایران
حسین صابری - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر - دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی - تهران - ایران

Abstract:

حاشیه پایداری ولتاژ از طریق دنبال کردن منحنی های PV با استفاده از روش پخشبار تداومی قابل محاسبه است. این روش نیاز به انجام پخش بارهای متعدد و صرف زمان زیاد دارد. در مقالات مختلف نشان داده شده است که منحنی های PV، به ویژه در حوالی نقطه حداکثربارگذاری، رفتاری شبیه به یک منحنی درجه دو دارند. از این موضوع برای تقریب منحنی های PV و محاسبه نقطه حداکثر بارگذاری استفاده شده است. این مقاله به تکمیل کارهای انجام شده باهدف کاهش حجم محاسبات می پردازد. به این منظور، به جای سه ضریب، از دو ضریب ثابت برایمحاسبه تابع درجه دو استفاده شده و لذا محاسبه تابع درجه دو ساده تر می گردد، زیرا در صورتی که تنها از یک پخش بار استفاده شود، نیازی بهمحاسبه مشتق درجه دوم متغیرها نیست. همچنین سعی می شود که نقطه شروع، نزدیک به حد بارگذاری انتخاب شود. به این منظور مشابه گامتصحیح روش پخش بار تداومی، ولتاژ یکی از شین های ضعیف سیستم به عنوان معلوم در نظر گرفته می شود و بر اساس آن، ضریب بارگذاریتعیین می گردد. با هر تقریب منحنی PV، ولتاژ در نقطه حداکثر آن به عنوان ولتاژ نقطه سقوط سیستم انتخاب می شود. با این ولتاژ، ضریب بارگذاری مربوطه تعیین شده و مجددا تقریب منحنی PV انجام می شود. مراحل تا آنجا ادامه پیدا می کند که فاصله دو حد بارگذاری متوالی پیش بینی شده کمتر از 0/0005 باشند. شبیه سازی های انجام شده بر روی سه سیستم 14، 30 و 57 شینه IEEE موید کارایی این روش است.

Keywords:

تقریب درجه دو، سقوط ولتاژ، حاشیه پایداری ولتاژ، پخش بار تداومی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TJEE-44-3_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/600970/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کربلایی، فرید و عباسی، شهریار و صابری، حسین،1393،محاسبه سریع و دقیق حاشیه پایداری ولتاژ با تقریب منحنی PV،،،،،https://civilica.com/doc/600970

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,608
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support