ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و اولویت بندی انواع حمایتهای دولتی ازبنگاههای کوچک و متوسط با تاکید بر دفاتر خدمات گردشگری شهر تهران

Year: 1389
COI: JR_TMS-5-13_005
Language: PersianView: 148
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدعلی اکبر افجهء - عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی
سیدعلی سجادی نایینی - کارشناس ارشد مدیریت دولتی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی

Abstract:

نگاهی به نظام اقتصادی و اجتماعی در بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه جهان نشان میدهد که ایجاد و حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط یکی از اولویتهای اساسی در برنامه های توسعه اقتصادی این کشورها است.موضوع تحقیق در این پژوهش بررسی و اولویت بندی انواع حمایتهای دولتی از بنگاههای کوچک و متوسط میباشد. روش انجام این تحقیق توصیفی از نوع پیمایشی است که هدف، اولویت بندی حمایتهای دولت از بنگاههای کوچک ومتوسط از نظر مدیران دفاتر خدمات گردشگری شهر تهران میباشد. که برای جمع آوری اطلاعات، از پرسشنامه طیف پنج تایی لیکرت در جهت تشخیص میزان حمایتهای فعلی و نیز اهمیت هریک از انواع حمایتها از نظر 158 نفر از مدیرانعامل دفاتر خدمات گردشگری موجود و فعال گردشگری شهر تهران (بند ب) که به عنوان حجم نمونه در نظر گرفته شده اند، استفاده شده است. برای تحلیل دادهها از شیوههای آمار توصیفی و نیز استنباطی(روش دوجمله ای و کای اسکور)استفاده گردید. همچنین بعد از بررسی فرضیه های تحقیق، به اولویت بندی انواع حمایت های دولت از دیدگاه افراد نمونه از طریق آزمون فریدمن پرداخته شد که نتایج آن بهقرار می باشد: از نظر افراد پاسخ دهنده تحقیق حمایتهای مالی و اعتباری با میانگین رتبه 84/3در اولویت اول میباشد، حمایتهای زیرساختی با میانگین 48/3 در اولویت دوم، حمایتهای بازاریابی و تحقیقات بازار با میانگین رتبه با میانگین رتبه 1/3 در اولویتسوم، حمایتهای آموزشی وفنی با میانگین رتبه 76/2دراولویت چهارم، حمایتهای مشاورهای وترویجی با میانگین 83/1 درآخرین اولویت (پنجم) قراردارد.

Keywords:

بنگاههای کوچک و متوسط , حمایت دولت , اولویت بندی , دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بند ب

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TMS-5-13_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/603153/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افجهء، سیدعلی اکبر و سجادی نایینی، سیدعلی،1389،بررسی و اولویت بندی انواع حمایتهای دولتی ازبنگاههای کوچک و متوسط با تاکید بر دفاتر خدمات گردشگری شهر تهران،https://civilica.com/doc/603153

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,069
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support