ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اولویتبندی و سطحبندی استراحتگاههای گردشگری بینراهی

Year: 1395
COI: JR_TMS-11-33_006
Language: PersianView: 229
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهنام قلیچ خانی - دکتری تخصصی معماری، استادیار گروه معماری ،دانشکده فنی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
علی احمدی - کارشناس ارشد معماری، مدرس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی لامعی گرگانی

Abstract:

طبق آمارهای ارگانهای ذیربط غالب مسافرتهای گردشگری از طریق زمین و غالبا بهوسیله اتومبیلهای شخصی است . این امر سرمایهگذاری در بخش استراحتگاههای گردشگری بینراهی، خصوصا در منطقهای شمالی کشور که از امکانات طبیعی و بالقوه بهرهمند است را کاملا توجیه میکند، لیکن فقدان طرح توسعه بر اساس چارچوب مشخص اولویتدهی مستدل و علمی پس از احداث و بهرهبرداری این مجموعهها کاملا محسوس است.بهطور قطع بررسی موضوع و جهتدهی به اعتبارات سرمایهای که در این راستا هزینه میشود، اهمیت ویژهای دارد لیکن به مواردی چون کاهش تصادفات و حوادث بین جادهای، افزایش کیفیت سفر و توسعه صنعت گردشگری برای عموم مردم از جمله نتایج توسعه اندیشیده شده این استراحتگاهها میتواند باشد.، ایجاد مشاغل جدید و برنامهریزی جهت هدفمندی اوقات فراغت نیز اشاره کرد. در این پژوهش نخست با بررسی وضع موجود و ارایه نقاط جدید پیشنهادی ، به عوامل اصلی اولویتدهی به مراکز استراحتگاهی بینراهی پرداخته شده و در نهایت با اشاره به سابقه مطالعات انجام شده در این زمینه سه سطح اصلی برای استراحتگاهها معرفی و3 ضریب وزنی برای سطوح مذبور پیشنهاد 1 و در نهایت جدول اولویتدهی استراحتگاهها از طریق روش تحلیل سلسله مراتبی (AHP( بر اساس نقاط پیشنهادی و موجود ارایه شده است. مسلما با توجه به ضرورت و پیچیدگی موضوع یک مقاله پاسخگوی تام و کامل تمامی مسایل موجود در این زمینه نمیباشد لیکن در این پژوهش سعی شده است تا با انتخاب روشی بهینه به گشایش یک افق جدید در زمینه توسعه و ترویج خدمات گردشگری در جهت ساماندهی بخش مهمی از اعتبارات گردشگری دست یافت.

Keywords:

گردشگری، استراحتگاههای گردشگری، اولویتدهی، روش AHP ،استان گلستان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TMS-11-33_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/603276/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قلیچ خانی، بهنام و احمدی، علی،1395،اولویتبندی و سطحبندی استراحتگاههای گردشگری بینراهی،https://civilica.com/doc/603276

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,795
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support