ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی نتایج حاصله از پیشبینی نشست سطح زمین ناشی از حفاری مکانیزه تونل خط 2 متروی شیراز با روش های تجربی، تحلیلی و عددی

Year: 1395
Publish place:
COI: UCONFKH02_022
Language: PersianView: 294
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماعیل جوارکی منفرد - دانشگاه صنعتی امیرکبیر
کورش شهریار - دانشگاه صنعتی امیرکبیر
محمد عفیفی پور - موسسه مهندسین مشاور ایمن سازان
معین رنجبر - دانشگاه تربیت مدرس تهران

Abstract:

تخمین نشست سطح زمین از مهم ترین اصول طراحی تونل هایشهری می باشد که باید به صورت صحیح و دقیق تخمین زده شود تااز بروز خسارت به سازه های سطحی و غیرسطحی جلوگیری شود. دراین تحقیق پس از بررسی روش حفاری و عوامل تاثیرگذار روشانتخابی بر میزان نشست سطحی، مقطع حفاری شده ای از خط 2متروی شیراز (حد فاصل ایستگاه قهرمانان تا ایستگاه عادل آباد) کهپتانسیل نشست سطحی بیشتری دارد انتخاب و مورد مطالعه قرارگرفت. این مقطع از خط 2 مترو شیراز بر روی رسوبات جوان دورانچهارم قرار گرفته است که شامل خاک های رسی نرم است، همچنینسطح آب زیرزمینی نیز در این مقطع بالاست. برای تخمین نشستلزوما به یک طراحی در فضای سه بعدی نیاز است، لذا نرم افزار Plaxis 3D tunnel برای مطالعه پتانسیل نشست سطح زمیندر طول مسیر مورد مطالعه انتخاب و استفاده شد. همچنین روش-های تحلیلی لوگانتان و پولوس و ساگاستا و روش تجربی پک نیزبرای بررسی پدیده نشست سطحی زمین در مقطع مورد مطالعه بهکار گرفته شد. علی رقم ناتوانی روش های تحلیلی و تجربی در برآورداثر آب های زیرزمینی و اثرات سربار ناشی از سازه های سطحی وترافیک خیابان بر میزان نشست سطحی، بکارگیری این روش ها براییک برآورد مقدماتی مناسب می باشد. با توجه به پروفیل طولی مسیرتونل در این مقطع و نتایج بدست آمده انتظار میرود نشست هایسطحی که در مسیر تونل مشاهده می شوند در محدوده قابل قبولیقرار داشته باشند. نتایج حاصل از روش های تحلیلی و تجربی نشانمی دهد که نشست بیشینه بدست آمده از این روش ها کمتر از مقادیرمحاسبه شده از تحلیل عددی مقطع مذکور می باشد. بررسی ها نشانمی دهد منحنی های بدست آمده از روش پک و بابت همپوشانیبهتری با مقادیر نشست واقعی را دارند.

Keywords:

نشست زمین، روش های تجربی و تحلیلی، روش های عددی، نرم افزارPlaxis 3D tunnel، خط 2 قطار شهری شیراز

Paper COI Code

This Paper COI Code is UCONFKH02_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/606918/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوارکی منفرد، اسماعیل و شهریار، کورش و عفیفی پور، محمد و رنجبر، معین،1395،ارزیابی نتایج حاصله از پیشبینی نشست سطح زمین ناشی از حفاری مکانیزه تونل خط 2 متروی شیراز با روش های تجربی، تحلیلی و عددی،دومین کنفرانس شهرسازی،مدیریت و توسعه شهری،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/606918

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • و23 مهرماه ICU2016، 1395 ...
 • Toan, N. D. 2006. "TBM and Lining Essential Interfaces". Msc ...
 • Sagaseta, C. 1987. "Analysis of underground soil deformation due to ...
 • skew field of fractions of Theء [3] Limanov, L, 1983. ...
 • Bobet, A. (2001). "Analytical solutions for shallow tunnels in saturated ...
 • Loganathan, N., & Poulos, H. G. (1998). Analytical Ground ...
 • Peck , R.B., 1969, Deep Excavations and Tunneling in Soft ...
 • Lee K M, Rowe R K and La K Y ...
 • Ingles O G (1972). Soil Stabilisation, Text Book, Butterworths, Sydney. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 20,827
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support