ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل محتوای ارتباطی بین تصاویر ومتن کتاب علوم تجربی پایه ششم ابتدایی

Year: 1395
Publish place:
COI: ESCONF02_013
Language: PersianView: 2,246
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس قندی - دانشجوی کارشناسی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد
رامین لایقی - دانشجوی کارشناسی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد
سعید سعیدی - دانشجوی کارشناسی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد
بیژن بنی سرتنگی - دانشجوی کارشناسی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد

Abstract:

مهمترین مساله در آموزش کودکان خلاق، استفاده از محتوای آموزشی مناسب و روش های گوناگون، مساله یابی، خلاقیت و تفکر است وکتاب های درسی از جمله علوم تجربی در زمینه ایجاد مهارت های خلاق نقش بسزایی دارند و با تدوین محتوای مناسب جهت پرورش خلاقو موقعیت های مبهم و مساله انگیز می توانند در رشد و شکوفایی خالقیت فراگیران تاثیر بسیار مثبتی داشته باشند. این پژوهش به تحلیل محتوای ارتباطی بین تصاویر و متن درس کتاب درسی علوم تجربی پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی 95 -96 در ایران پرداخته است. روش پژوهش توصیفی از نوع تحلیل محتوا می باشد. جامعه ی آماری این پژوهش شامل تصاویر کتاب علوم تجربی پایه چهارم در سال تحصیلی 95-94 می باشد و 7 فصل کتاب با روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شده اند. ابزار پژوهش نیز فرم تحلیل محتوای ارتباطی بین تصاویر و متن می باشد. در بررسی تصاویر کتاب علوم تجربی پایه ششم ابتدایی، مالحظه می شود که از مجموع 93 تصویر در نمونه مورد نظر،88 تصویر نسبت به متن هماهنگ، و 5 تصویر دیگر از تصاویر، با متن نوشتاری ناهماهنگ بوده است، که از این تعداد 4 عدد تصویر، بدون فن تاکید، ناهماهنگ تشخیص داده شده اند. با توجه به یافته های به دست آمده می توان بیان کرد که میزان تصاویر غیر ارتباطی با متن، نسبت به کل تصاویر،اندک است که در حدود 37/5 از کل تصاویر نمونه مورد نظر می باشد، و همین درصد کم هم می تواند در کاهش ایجاد و پرورش خالقیت در یادگیرندگان موثر باشند. پس معلمان باید با شناسایی این تصاویر، پیام اصلی آنها را برای دانش آموزان مشخص نمایند.

Keywords:

تحلیل تصاویر ، تحلیل محتوا ، علوم تجربی پایه ششم ابتدایی، محتوای کتاب درسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESCONF02_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/610254/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قندی، عباس و لایقی، رامین و سعیدی، سعید و بنی سرتنگی، بیژن،1395،تحلیل محتوای ارتباطی بین تصاویر ومتن کتاب علوم تجربی پایه ششم ابتدایی،دومین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران،Qom،،،https://civilica.com/doc/610254

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Jaefari Harandi, Reza, 2012. _ A contemt analysis of primary ...
 • Osareh, Ali Reza; Ahmadi, Gho lam Ali; Shahmyr, Samia 2012. ...
 • Fakouri Hajyar, Hussein; Naderi, Ezatolah; Shariatmadari, Ali; Saif Naraqi, Mariam, ...
 • Ostad Hassanloo, Hossein; Faraji Kheiavari, Zoleikhah; Shokrolahi, Roghaie, 2012." Content ...
 • Morteza Zadeh, Morteza, 2006. "Researcher Teacher is heart doctor of ...
 • Amir Ahmadi, Younos; Irvani, Shahin; Sharafi, Mohammad Reza, 2012. _ ...
 • Abedi, Ahmad; Arizi Samani, Seied Hamid Reza, 2002. _ content ...
 • Mahmoudi, Mohammad Taghi, 201 1. "Content analysis Civics textbook in ...
 • Noorian, Mohammad, 2014. "Practical Guide of content analysis of primary ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 12,168
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support