ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی علل جذابیت پاویون های موفق در اکسپو 2015 میلان

Year: 1395
Publish place:
COI: CEUCONF04_248
Language: PersianView: 524
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیده مینا غفاری - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان
هومن ثبوتی - استادیار، گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

Abstract:

نمایشگاه جهانی یاWorld’s Fair or Universal Expositionsمجموعه نمایشگاه هایی است که هر 5 سال یکبار در کشورهای مختلف جهان برگزار و مهمترین نمایشگاه های برگزار شده در جهان محسوب می شوند که تحت نظر موسسه ای به نام دفتر بین المللی نمایشگاه ها که مرکز آن در پاریس است برگزار می شود و آن راExpo نیز می نامند. نمایشگاه جهانی، نمایشگاه غیر تجاری است. میزبانی این نمایشگاه باعث ترویج و تبادل نظر و همچنین توسعه جهان اقتصاد، فرهنگ و علم و تکنولوژی خواهد بود.در این نمایشگاه، شرکت های مختلف از سراسر جهان به معرفی دستاوردهای خود پرداخته و این امر باعثبهبود روابط بین الملل نیز می گردد. لذا این امر کشورهای شرکت کننده را بر آن داشته تا نهایت تلاش خود را برای نمایش توانمندی های علمی، مهندسی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... کرده و با تکیه برگذشته، نگاه به آینده داشته باشند. اکسپو نیز مانند تمام صحنه های هماورد، پاویون موفق و درخشان و پاویون ناموفق و سرخورده دارد که این فرصتی را برای محققین رشته معماری فراهم می آورد تا با مطالعهدقیق به دلایل موفقیت و یا عدم موفقیت در جذب مخاطب پاویون های مختلف بپردازند. از این رو در این پژوهش تلاش شده تا علل جذابیت پاویون های موفق در اکسپو 2015 میلان از دیدگاه هایی غیر از دیدگاهمعماری بازشناسی گردد و برای رسیدن به این مهم از روش توصیفی و تحلیلی مبتنی بر مطالعات کتابخانه ای و برداشت های میدانی در قالب مصاحبه با اندیشمندان حوزه معماری و جمع آوری آرا و نظرات وانتقادات در سطح بین الملل راجع به پاویون های اکسپو 2015 میلان صورت گرفت. سپس تجزیه و تحلیل متغیرهای مقیاسی برای یافتن علل موفقیت در اکسپو انجام گردید. نتایج بررسی چنین می نماید کهعوامل بسیار زیادی در درخشش یک پاویون در اکسپو تاثیر گذار هستند و نباید صرفا به معماری توجه کرد. بررسی ها حاکی از این مطلب اند که مفهوم با ارزش تر از فرم است و بیان استعاره ای از فرم تا حدیجذاب است که به بازی با احجام مبدل نگردد. عموم اقشار بازدیدکننده از اکسپو ها به جزییات، مصالح و تزیینات بومی و ترکیب آن با تکنولوژی های روز دنیا، توجه ویژه دارند.

Keywords:

اکسپو، پاویون جذاب، معماری نمایشگاهی، نمایشگاه جهانی، اکسپوی میلان

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF04_248. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/611980/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غفاری، سیده مینا و ثبوتی، هومن،1395،بررسی علل جذابیت پاویون های موفق در اکسپو 2015 میلان،چهارمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/611980

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • غفاری، س م. (1395)، "طراحی پاویون جمهوری اسلامی ایران در ...
 • میرظفرجویان، س ح. (1394)، "اکسپو (نمایشگاه جهانی)"، نشر شرکت چاپ ...
 • مثنوی، م ر. (1384)، "طراحی فضاهای نمایشگاهی در دوران معاصر"، ...
 • سلطان زاده، ح. (1385)، "نمایشگاه معماری و رسانه"، فصلنامه رایانه ...
 • کهنسال نودهی، م و فولادی نسب، ک. (1394)، "تاملی بر ...
 • دیانی، م، (1372)، "نمایشگاههای بین المللی و تاثیر آن بر ...
 • روزرخ، ن، (1388)، "مبانی طراحی فضاهای نمایشگاهی"، معماری و فرهنگ، ...
 • صفی خانی، ح. (1394)، "اکسپوی میلان 15 20"، فصلنامه تخصصی ...
 • Morton, C. (2015), _ Most Impressive Pavilions to See This ...
 • Camtoni Martoaspis, M. (2015), _ ten best pavilions to visit ...
 • Borgobello, B. (2015), "Gizmag's top 10 pavilions fom EPO 2015", ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  4.50
  2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 1
  4 1
  3 0
  2 0
  1 0

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 4,583
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support