ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آزمایشگاهی تاثیر پارامترهای هیدرولیکی و رسوبی بر ابعاد مخروط آبشستگی در فلاشینگ سدها

Year: 1395
Publish place:
COI: CEUCONF04_684
Language: PersianView: 269
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد فریدنی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه شهید چمران اهواز
سیدمحمود کاشفی پور - استاد گروه سازه های آبی، دانشکده مهندسی علوم آب، دانشگاه شهید چمران اهواز
مهدی دریایی - استادیار گروه سازه های آبی، دانشکده مهندسی علوم آب، دانشگاه شهید چمران اهواز

Abstract:

رسوبات ته نشین شده در مخازن سد ها علاوه بر اینکه موجب از بین بردن اهداف مورد نظر از ساخت یک سد می شوند، موجب تحت تاثیر قرار دادن سیستم رودخانه پایین دست از جنبه های متعدد می گردد. رسوبشویی تحت فشار یکی از روشهای اقتصادی جهت تخلیه رسوبات میباشد. در این تحقیق با استفاده از مدل فیزیکی در دانشگاه شهید چمران اهواز، تاثیر اندازه رسوبات نهشته شده و ارتفاع آب مخزن بر روی ابعاد مخروط آبشستگی مورد بررسی قرار گرفت. آزمایشها برای 2 دانهبندی مختلف از رسوبات با اندازه قطر متوسط 25/0 و 5/0 میلیمتر انجام شد. رسوبات از کف فلوم تا لبه پایینی روزنه دایرهای شکل با سطح مقطع 18 سانتی متر مربع و تحت 4 بار آبی متفاوت 15 ،30 ،45 ،56 سانتی متر نسبت به مرکز روزنه که منجر به تولید 4 دبی 2 ،8/2 ،34/3 و 68/3 لیتر بر ثانیه می شد، قرار گرفت. در مجموع 8آزمایش انجام شد. نتایج نشان داد که با افزایش قطر متوسط رسوبات، متوسط حجم مخروط آبشستگی حدود 50 درصدکاهش مییابد. همچنین با افزایش ارتفاع آب بالای روزنهی تخلیهکننده، حجم مخروط آبشستگی افزایش مییابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF04_684. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/612408/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فریدنی، محمد و کاشفی پور، سیدمحمود و دریایی، مهدی،1395،بررسی آزمایشگاهی تاثیر پارامترهای هیدرولیکی و رسوبی بر ابعاد مخروط آبشستگی در فلاشینگ سدها،چهارمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/612408

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • امامقلی زاده، ص0، (1386). بررسی و ارزیابی رسوب شویی تحت ...
 • الهی و کاشفی پور(1393) الهی، ا، (1393). تاثیر شکل دریچه ...
 • Atkinson, E. (1996). The feasibilty of fushng sediment fom reservoirs, ...
 • Scheuerlein, H., Tritthart, M., & Gozalez, F. N. (2004). Numerical ...
 • Powell, D. N., & Khan, A. A. (2012). Scour pstream ...
 • Dodaran, A., Park, S.K., Mardashti, A. and Noshadi, M., (2012). ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 15,179
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support