ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار پیرشدگی مخلوط آسفالت و ارزیابی مدلهای شبیه سازی آن

Year: 1394
Publish place:
COI: CAAM07_011
Language: PersianView: 201
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان زارعی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران-خاک وپی دانشگاه بوعلی سینا همدان
محمد ملکی - دانشیار دانشگاه بوعلی سینا- گروه مهندسی عمران-خاک وپی
محمدرضا الیاسی - عضو هیات علمی دانشگاه ملایر، گروه مهندسی عمران، دانشجوی دکتری رشته راه و ترابری دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

پیرشدگی مخلوط آسفالت به تغییر خصوصیات قیر با گذشت زمان گفته می شود. پیری قیر به خودی خود یک نوع خرابی محسوبنمی شود. اما این فرایند روسازی را در معرض خرابی های نظیر ترک خوردگی، برهنگی، لکه لکه شدن و... قرار میدهد. در اثر پیری،قیر و به تبع آن مخلوط آسفالت سختتر و شکننده تر شده و خاصیت چسبندگی و انعطاف پذیری خود را که بارزترین خصوصیتروسازی های انعطاف پذیر است تا حد زیادی از دست می دهد. در این پژوهش این فرایند مخرب تشریح شده و مکانیسم های شکلگیری آن بیان خواهد شد. مطالعات نشان میدهد فرایند پیرشدگی مخلوط آسفالت در تمام مراحل اختلاط، بارگیری و انتقال، اجراو بهره بردای روسازی آسفالتی جریان داشته و کیفیت و عملکرد روسازی را در معرض آسیب قرار می دهد. به پیرشدگی مخلوطآسفالت در زمان ساخت تا اجرا، پیری اولیه یا کوتاه مدت و به پیرشدگی مخلوط آسفالت در زمان بهره بردای پیرشدگی ثانویه یاطولانی مدت گفته می شود. مکانسیم های متعددی در شکل گیری این فرایند دخیل هستند که اکسیداسیون و سخت شدگیفیزیکی مهمترین پارامترها در ایجاد پیرشدگی روسازی ها آسفالتی هستند. غالب مدل های پیش بینی این فرایند مبتنی بر آزمایش-های پیرشدگی کوتاه مدت هستند که پارامترهای محیطی و خصوصیات مصالح مخلوط را اساس کار خود قرار می دهند.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM07_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/613314/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زارعی، پیمان و ملکی، محمد و الیاسی، محمدرضا،1394،بررسی رفتار پیرشدگی مخلوط آسفالت و ارزیابی مدلهای شبیه سازی آن،هفتمین همایش قیر و آسفالت ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/613314

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,755
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support