ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی روسازی آسفالتی با استفاده از شاخص های ترکیبی (ظاهری- ناهمواری)

Year: 1394
Publish place:
COI: CAAM07_106
Language: PersianView: 246
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی عباس قربانی - دانشجوی دکترای رشته راه و ترابری، مهندسین مشاور آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک
محمدرضا قربانی نیک - دانشجوی دکترای رشته راه و ترابری، مهندسین مشاور آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک
محمد حسینی - کارشناس ساخت وتوسعه راه ها، اداره راه و شهرسازی استان مرکزی
ابراهیم شورمیج - کارشناس ارشد راه و ترابری، مهندسین مشاور آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

Abstract:

سالانه بخش قابل توجهی از بودجه ملی صرف توسعه، نگهداری و مرمت روسازی شبکه راه ها می شود. در سیستم مدیریت نگهداریروسازی، برای بیان کیفیت روسازی در یک قالب، از یک روش ارزیابی استفاده می شوند. این روشها اغلب به صورت شاخص هاییاز مشخصات مختلف روسازی مانند سازهای، لغزندگی، ناهمواری و سطحی بوده و بعضا به صورت ترکیبی از شاخص های فوقمی باشد. در این پروژه شبکه راه های اصلی و بزرگراهی استان مرکزی به طول 1100 کیلومتر مطالعه شد. داده های ناهمواری،سطحی و سازهای برداشت شده و با استفاده از آنها شاخصهای ترکیبی PQI, OCI و SCI در کل شبکه شامل 6 شاخه و 227 قطعه همگن محاسبه گردید. تحلیل نتایج همبستگی و مقایسه میان شاخص های مورد مطالعه در این تحقیق نشان داد شاخص های OCI و PQI دارای ضریب همبستگی 0/667 با هم بوده که در سطح اطمینان 0/99 معنی دار است. همچنین شاخص های ترکیبی OCI و PQI که ماهیت ظاهری-ناهمواری دارند، همبستگی مناسبی با شاخص SCI که ماهیت سازهای داشته از خود نشان دادند. در نهایت با توجه به محدود بودن حداکثر مقدار شاخص های PQI و OCI به 100 و نداشتن محدودیت برای شاخص SCI، ضرایب همبستگی در دو حالت شاخه های 1 و 4 و شاخه های 2، 3، 5 و 6 شبکه میان شاخص های PQI با SCI و OCI با SCI بررسی شد و نتایج نشان داد ضرایب همبستگی میان شاخص های OCI با SCI و PQI با SCI در تفکیک دو حالت شاخه های 1و 4 شاخه های 2، 3، 5 و 6 از ضریب همبستگی در حالت کلی تمام شاخه ها بیشتر بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM07_106. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/613408/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عباس قربانی، مجتبی و قربانی نیک، محمدرضا و حسینی، محمد و شورمیج، ابراهیم،1394،ارزیابی روسازی آسفالتی با استفاده از شاخص های ترکیبی (ظاهری- ناهمواری)،هفتمین همایش قیر و آسفالت ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/613408

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Shahin, M.Y., Pavement Management for Airports, Roads and Parking lots, ...
 • The Ohio Department of Transportation office of Research & Development ...
 • The Minnesota Department of Transportation, Condition Executive Summary, 2003, (www.mmroad ...
 • The COhio Department of Transportation, Pavement Condition Rating Manual, _ ...
 • Haas, R. and Hudson, W.R. "Pavement Management System:, Mc Graw-Hill, ...
 • Zhou, G., Wang, L., (2008). "Analysis of Flexible Pthvement Distresses ...
 • Arhin, A., Williams, N., Ribbiso, A., Anderson, F., (2010). :Predicting ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support