ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر ستون های سنگی بر روی پتانسیل روانگرایی سایت شیبدار با استفاده از نرم افزار OpenSees

Year: 1395
COI: ICSAU04_0100
Language: PersianView: 289
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میثم حسین زاده سوادی - کارشناس ارشد مهندسی زلزله، دانشگاه سمنان
تقی محمدی وجدان - کارشناس ارشد مهندسی زلزله، دانشگاه سمنان
عبدالحسین حداد - دانشیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه سمنان

Abstract:

در مطالعه حاضر به بررسی تاثیر ستون های سنگی بر روی پتانسیل روانگرایی یک سایت شیبدار که تحت تاثیر تاریخچهزمانی نیروی زلزله به روش (Joyner and Chen(1975 قرار گرفته است، پرداخته شده است. به همین منظور، با استفاده از مدلسازی عددی به روش اجزای محدود در محیط نرم افزار OpenSees، مقایسه ای میان تاریخچه زمانی تنش- کرنش، نسبتفشار آب منفذی ((r(u) و تغییر مکان ماندگار در دو حالت وجود و عدم وجود ستون های سنگی در نقاط مشخصی از سایت مورد نظر، پرداخته شده است. به منظور مدلسازی سنگ بستر، فرض شده است که سایت مورد نظر بر روی یک نیمه فضای الاستیک قرار دارد که برای در نظر گرفتن سختی این لایه از فنری با مدل رفتاری ( 1969) Lysmer-Kuhlemeyer استفادهشده است. جهت جلوگیری از اثر تداخل امواج در سطوح مرزها و در نظر گرفتن پاسخ میدان آزاد خاک، از ستون های بزرگدر دو انتهای مدل، استفاده شده است. برای بررسی تغییرات فشار آب منفذی و تنش موثر طی انجام آنالیز از المان های چهارگرهای که دارای هر دو درجه آزادی فشار منفذی و جابجایی در هر گره میباشند، استفاده شده است. تمامی نتایج بدستآمده نشان دهنده تاثیر بالای وجود ستون های سنگی به عنوان یک مسیر زهکشی مناسب در کاهش خطر بروز روانگرایی می باشند.

Keywords:

پتانسیل روانگرایی، ستون سنگی، تحلیل دینامیکی، نسبت فشار منفذی، تغییر مکان ماندگار

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU04_0100. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/617864/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین زاده سوادی، میثم و محمدی وجدان، تقی و حداد، عبدالحسین،1395،بررسی تاثیر ستون های سنگی بر روی پتانسیل روانگرایی سایت شیبدار با استفاده از نرم افزار OpenSees،4th international congress of structure, architecture and urban development،Tehran،،،https://civilica.com/doc/617864

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • برآورد اضافه فشار آب حفره ای و روانگرایی با مطالعه موردی در بستر رودخانه کارون در مقطع تونل قطار شهری اهواز [Conference Paper]
 • Steven L.Kramer (1996). Geotechnical Earthquake Engineering. Prentice-Hall International Series in ...
 • Yamada, G. (1966). Damage to earth structures and foundations by ...
 • JGS (1996), «'Japanese Geotechnical Society', Soils and Foundations Journal, Special ...
 • Christopher McGann and Pedro Arduino (2011). Dynamic 2D Effective Stress ...
 • Christopher McGann and Pedro Arduino. Effective Stress Site Response Analysis ...
 • Christopher McGann and Pedro Arduino (2011). Site Response Analysis of ...
 • http : //cyclic _ ucsd. eduopensees ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 8,355
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support