ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت ریسک زنجیره تامین با رویکرد مدیریت ریسک های وارده از طرف تامین کنندگان مطالعه موردی در شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات نیروگاهی مپنا ( توگا )

Year: 1388
Publish place:
COI: DOMESTICDEV01_006
Language: PersianView: 5,187
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا شرافتی - فوق لیسانس مدیریت اجرایی ( EMBA)

Abstract:

امروزه بسیاری از شرکتها برای کسب مزیت هزینه ای و سهم بازار، تمهیدات مختلفی چون برون سپاری تولید و تنوع محصولی را اتخاذ می نمایند. این تمهیدات زمانی موثر می باشند که در شرایط پایدار قرار داشته باشیم. اما خود این تمهیدات می توانند باعث شوند تا یک زنجیره تامین تحت تاثیر انواع گوناگون ریسک، مانند چرخه های نامطمئن اقتصادی، تقاضای غیر قطعی مشتری و حوادث انسانی و طبیعی، آسیب های فراوانی را متحمل گردد. لذا به فراخور افزایش روزافزون این تمهیدات، نیاز به مطالعه راهکارها و استراتژی های مختلف برای مدیریت ریسک زنجیره تامین بطور روزافزونی در دستور کار شرکتهای برتر قرار گرفته است. ریسک های وارده به زنجیره تامین، به تناسب عامل وارد کننده ریسک، انواع مختلفی را شامل می شوند. یکی از ریسک های بالقوه در زنجیره تامین، ریسک های وارده از تامین کنندگان می باشد. با توجه به اینکه مقوله مدیریت ریسک زنجیره تامین از جمله مقولات مطالعاتی و کاربردی نسبتا ‌جدید می باشد، بدیهی است که در خصوص یکی از زیر شاخه های آن یعنی مدیریت ریسک های وارده از تامین کنندگان در زنجیره تامین، مطالعات چندانی انجام نشده باشد. در این مقاله قصد داریم موضوع مدیریت ریسک زنجیره تامین را از منظر مدیریت ریسک هایی که از ناحیه تامین کنندگان وارد می شود مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا رویکرد های مختلفی که تا کنون در خصوص مقوله مدیریت ریسک زنجیره تامین در مقالات مختلف ارائه شده است را بررسی و یکپارچه نموده و سپس از طریق انجام یک مطالعه موردی در یکی از شرکت های اصلی تامین کننده تجهیزات نیروگاهی در ایران ( شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات نیروگاهی مپنا(توگا) )، یک روش شناسی 5 مرحله ای جهت مدیریت بر ریسک های وارده از ناحیه تامین کنندگان ارائه می گردد. هدف اصلی این مقاله این است که ضمن مرور و یکپارچه سازی رویکرد های مختلف به مقوله مدیریت ریسک زنجیره تامین، یک زمینه روشن از آنچه که تا کنون در این خصوص ارائه شده است را تدوین نموده و سپس با انجام یک مطالعه موردی، تمرکز بیشتری روی مقوله مدیریت ریسک های وارده از ناحیه تامین کنندگان در زنجیره تامین نموده و از طریق ارائه یک روش شناسی، راه کارهای مختلفی را برای مدیریت و کاهش این ریسک ها ارائه نماییم.

Keywords:

مدیریت ریسک زنجیره تامین، ریسک های وارده از ناحیه تامین کنندگان، کاهش ریسک

Paper COI Code

This Paper COI Code is DOMESTICDEV01_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/62026/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شرافتی، علیرضا،1388،مدیریت ریسک زنجیره تامین با رویکرد مدیریت ریسک های وارده از طرف تامین کنندگان مطالعه موردی در شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات نیروگاهی مپنا ( توگا ) ،اولین همایش ملی ارتقای توان داخلی با رویکرد ساخت داخل،Tehran،https://civilica.com/doc/62026

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support