ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی روشهای تقریبی ارائه شده در آیین نامه های طراحی در محاسبه پاسخ بحرانی سازه تحت تأثیر مؤلفه های افقی زلزله های نزدیک گسل

Year: 1388
COI: ICCE08_308
Language: PersianView: 1,089
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فیاض رحیم زاده روفویی - استاد دانشکده مهندسی عمران ، دانشگاه صنعتی شریف، تهران
محمد کاظم فتوحی - کارشناس ارشد مهندسی عمران گرایش مهندسی زلزله، دانشگاه صنعتی شریف، ت
امیر حسین شجاع - دانشجوی دوره دکتری مهندسی زلزله دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعت

Abstract:

طراحی سازه ها باید بر اساس مقادیر پاسخ بدست آمده در بحرانی ترین جهت اعمال زلزله به سازه صورت پذیرد. این جهت بحرانی اعمال زلزله بسته به مشخصات سازه و نیز نوع رکورد زلزله مورد استفاده متفاوت می باشد. برای تعیین جهت بحرانی، به عنوان یک راه حل منطقی ولی بسیار وقتگیر و هزینه بر، باید مولفه های زلزله در تمامی زاویه های ممکن به سازه اعمال شده و جهت متناظر با بحرانی ترین پاسخ به عنوان زاویه بحرانی معرفی گردد. لذا آیین نامه های مختلف ، استفاده از روشهای تقریبی و سریع را پیشنهاد داده اند. از جمله این روشها، روش 30% ، روش 40% و SRSS می باشد. هر چند صحت استفاده از این روشها در تحقیقات گذشته در مورد زلزله های دور از گسل و با شدت کم مورد تایید قرار گرفته است، اما در زلزله های نزدیک گسل، با توجه به ویژگیهای خاصی که دارند، صحت استفاده از این روشها مورد تردید است. در این مقاله جهت بررسی کارایی روشهای مذکور در تعیین پاسخ بحرانی سازه ها در زلزله های نزدیک گسل، یک سازه سه طبقه و یک سازه هشت طبقه قاب خمشی فولادی نامنظم در پلان با استفاده از نرم افزار OpenSees مورد تحلیل خطی و غیرخطی تاریخچه زمانی قرار گرفتند. جهت تعیین اثرات زلزله های نزدیک گسل، از 5 زوج رکورد زلزله نزدیک گسل و 2 زوج رکورد دور از گسل در تحلیلها استفاده شد و نتایج برای مولفه های نیرویی و جابجایی مورد بررسی قر ار گرفتند . نتایج بدست آمده نشان می دهد که روشهای تقریبی ارائه شده در آیین نامه های طراحی در زلزله های نزدیک گسل کارایی لازم را نخواهند داشت.

Keywords:

پاسخ بحرانی، زلزله نزدیک گسل، آیین نامه طراحی، تحلیل غیر خطی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCE08_308. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/62355/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیم زاده روفویی، فیاض و فتوحی، محمد کاظم و شجاع، امیر حسین،1388،ارزیابی روشهای تقریبی ارائه شده در آیین نامه های طراحی در محاسبه پاسخ بحرانی سازه تحت تأثیر مؤلفه های افقی زلزله های نزدیک گسل،8th International Congress on Civil Engineering،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/62355

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • فتوحی، محمدکاظم، "تاثیرات دوجهتی در زلزله های نزدیک گسل"، پایان ...
 • MacRae, G. A. and Mattheis, J., (2000), _ Three-D imensional ...
 • Lopez, O. A. and Torres, R., (1997), ،The Critical Angle ...
 • Menum, C., and Der Kiureghian, A. (1998), _ replacement for ...
 • Lopez, O. A. , Chopra, A. _ and Hernandez, J., ...
 • Hernandez, J. and Lopez, O. A., (2003), ،Evaluation of combination ...
 • Lopez, O. A. and Chopra, A. K. and Hernandez, J. ...
 • Stewart, J. P., Chiou, S., Bray, J. D., Graves, R. ...
 • -Hall, J. F. et al. (1995), ،Near-source ground motion and ...
 • Watabe and Penzien, (1975), _، Charac teristics of 3D earthquake ...
 • Mazzoni, S., McKenna, F. and L. Fenves, G., (2005), ' ...
 • PEER *Strong Motion Database Pacific Earthquake Engineering Research Center and ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 13,616
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support