ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعات میان رشته ای علم تاریخ: مطالعه پیوندهای تاریخ با جامعه شناسی، روانشناسی، مردم شناسی و زبان شناسی

Year: 1395
COI: JR_JHSR-2-3_002
Language: PersianView: 745
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرحناز کهن - دکتری تاریخ ایران. رییس گروه منابع غیر کتابی سازمان اسناد وکتابخانه ملی ایران
پیمانه صالحی - کارشناسی ارشد ادبیات

Abstract:

هیچ دانشی به تنهایی قادر به شناخت تمامی جوانب حیات تاریخی، فرهنگی و اجتماعی انسان نیست؛ از این روضروری است که اندیشمندان رشته های مختلف در تعامل با یکدیگر به انسان بپردازند و با رویکرد بین رشته ای انسان را مورد مطالعه قرار دهند. هدف از این پژوهش بررسی ویژگیهای میان رشتهای علم تاریخ: پیوند بین رشتهتاریخ و جامعه شناسی، روانشناسی، مردم شناسی و زبانشناسی است. داده های این پژوهش با استفاده از سیستم کتابخانه ای، جستجو در منابع و فیش برداری انجام شده است. رشته های علوم به طور اعم و علوم اجتماعی و علوم انسانی به طور اخص از جمله رشته هایی هستند که به دلیل پیوندها و ارتباط ها و تداخلهای گسترده ای کهبا یکدیگر دارند برای تداوم و تکامل الگوها، نظریه ها و دستاوردهای خود و به منظور پیشرفت و نیل به دستاوردهای چشمگیرتر بیش از پیش به همکاری و تعامل با یکدیگر نیاز دارند. از این میان تاریخ و علوم اجتماعینیز مستثنی نیستند. بررسی ها نشان میدهد که تاریخ نیز به منزله یکی از رشته های مادر در علوم انسانی در درک و شناخت بهتر رشته های دیگر علوم انسانی نقش مهمی را به خود اختصاص داده است. بسیاری از مسایل تاریخ باجامعه شناسی، روانشناسی، مردم شناسی و زبانشناسی درهم آمیخته است و تعیین مرز میان آنها چندان آسان نیست. و همه اینها هدف واحدی را دنبال می کنند و در پی بهتر شدن حیات جمعی انسان در زمان حال هستند. این پژوهش درصدد است پیوند رشته تاریخ با جامعه شناسی، روانشناسی، مردم شناسی و زبانشناسی را از رویکردیمیان رشته ای تبیین نماید.زیرا با استفاده از مطالعات میان رشته ای می توان مرزهای علم تاریخ را گسترده تر ساخت و زمینه حرکت تاریخ به سمت علمی نظریه محور و کاربردی را بیش از پیش فراهم ساخت

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JHSR-2-3_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/628561/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کهن، فرحناز و صالحی، پیمانه،1395،مطالعات میان رشته ای علم تاریخ: مطالعه پیوندهای تاریخ با جامعه شناسی، روانشناسی، مردم شناسی و زبان شناسی،https://civilica.com/doc/628561

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 106
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support