ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگاه اکوتوریسم در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی

Year: 1396
COI: JR_JHSR-3-20_003
Language: PersianView: 284
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منصور ولی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد اکوتوریسم دانشگاه بندرعباس، هرمزگان. ایران
منا رستمی - دانشجوی کارشناسی ارشد اکوتوریسم دانشگاه بندرعباس، هرمزگان. ایران
الهام همتی - دانشجوی کارشناسی ارشد اکوتوریسم دانشگاه بندرعباس، هرمزگان. ایران

Abstract:

اکوتوریسم فرایندی است که در آن ضمن لذت بردن از طبیعت، حفاظت از محیط طبیعی و فرهنگ جوامع محلی، نگاهی خاص به اقتصاد این جوامع داشته است. اقتصاد مورد اشاره، از دیدگاه این فرایند (اکوتوریسم)، مبتنی بر اقتصاد پایدار است و سیاست های توسعه پایدار از الزامات آن است. در دهه اخیر واژه اقتصاد مقاومتی وارد ادبیات اقتصادی ایران گردیده است و اهداف اقتصادی پایدار، مبتنی بر حمایت مردم و با توجه به منابع داخلی را دنبال میکند. در این مقاله ضمن تببین مفاهیم مربوط به اقتصاد مقاومتی و همچنین اکوتوریسم، بدنبال میزان همسویی اهداف این دو موضوع میباشد، که در این راستا به میزان قابل توجهی از همسو بودن اهداف اکوتوریسم و اقتصاد مقاومتی دست یافته و بصورت یک مدل مفهومی از ارتباط گردشگری و بطور اخص اکوتوریسم با اقتصاد مقاومتی ارایه مینماید و همچنین چالشها و راهکارهای موجود در بخش اکوتوریسم در راستای تحقق اهداف و سیاستهای اقتصاد مقاومتی اشاره و مدل برنامهریزی اکوتوریسمی اقتصاد مقاومتی را ارایه می نماید.

Keywords:

اکوتوریسم، اقتصاد مقاومتی، اقتصاد تهاجمی، برنامه ریزی اکوتوریسم پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JHSR-3-20_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/628781/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ولی زاده، منصور و رستمی، منا و همتی، الهام،1396،جایگاه اکوتوریسم در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی،،،،،https://civilica.com/doc/628781

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support