ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر میزان استفاده از شبکههای اجتماعی بر هویت اجتماعی، انگیزه و سبک زندگی

Year: 1396
COI: JR_JHSR-3-20_005
Language: PersianView: 495
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید استیری - کارشناس ارشد مدیریت دولتی، گرایش مدیریت سیستمهای اطلاعاتی، دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد. ایران

Abstract:

در عصر جهانی شدن و با ظهور فناوریهای نوین ارتباطی، یک فضای مجازی در کنار فضای واقعی ایجاد شده که این دو تاثیرات متقابلی بر یکدیگر دارند. دنیای مجازی جهانی است که تاثیرات آن بر زندگی همواره مورد توجه و سوال بوده است و امروزه به دلیل گسترگی بیش از حد آن حساسیت فراوانی را ایجاد کرده است. همچنین شبکههای اجتماعی، ارتباطات درون گروهی و غیر رسمی نقش بسزایی بر هویت اجتماعی و سبک زندگی در جامعه دارند. از این رو هدف اصلی این مقاله بررسیتاثیر میزان استفاده از شبکههای اجتماعی برهویت اجتماعی، انگیزه و سبک زندگی بسیجیان در جامعه میباشد. جامعه آماری این پژوهش را کلیه بسیجیان مرکز آموزش تخصصی بسیج امام رضا (ع) مشهد که در دورههای آموزشی این مرکز حضور داشتند تشکیل دادهاند و تعداد 540نفر از بسیجیان این مرکز با استفاده از روش نمونهگیری طبقهای برای نمونه برگزیده و بررسی شدند. ابزار گردآوری اطلاعات دو پرسشنامه بود. پرسشنامه اول برای سنجش میزان هویتاجتماعی مورد استفاده قرار گرفت. این پرسشنامه بر اساس انیس و مارتین طراحی شده است که هویتاجتماعی را به چهار بعد هویت قومی، دینی، ملی و جهانی تقسیم میکند. پرسشنامه دوم، توسط پژوهشگر طراحی و جهت بررسی تاثیر میزان استفاده از شبکههای اجتماعی بر انگیزه و سبک زندگی بسیجیان مرکز آموزش تخصصی بسیج امام رضا (ع) مشهد مورد استفاده قرار گرفت. تجزیه و تحلیل دادهها با استفاده از روش آمار توصیفی، استنباطی و رگرسیون چندگانه به انجام رسید. یافتههای پژوهش نشان داد که بین میزان استفاده از شبکههایاجتماعی با توجه به در نظر گرفتن سن، جنسیت و میزان تحصیلات بسیجیان مرکز آموزش تخصصی بسیج امام رضا (ع) مشهد و تاثیر آنها بر هویتاجتماعی، انگیزه و سبک زندگی بسیجیان رابطه مثبت و معناداری وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JHSR-3-20_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/628783/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
استیری، مجید،1396،بررسی تاثیر میزان استفاده از شبکههای اجتماعی بر هویت اجتماعی، انگیزه و سبک زندگی،https://civilica.com/doc/628783

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,756
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support