ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی جایگاه حقوقی توهین در قانون ایران

Year: 1396
COI: JR_JHSR-3-20_006
Language: PersianView: 937
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صالح باقری - گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی، دانشکده ادبیات، واحد رامهرمزدانشگاه آزاد اسلامی، رامهرمز، ایران
محمدوفا درویش پور - گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی، دانشکده ادبیات، واحد رامهرمزدانشگاه آزاد اسلامی، رامهرمز، ایران

Abstract:

جرم توهین از جرایمی به شمار می رود که امنیت دینی و اعتقادی اجتماعات مذهبی را با بی نظمی مواجه میسازد و از همین رو، اتخاذ حمایت های کیفری در برابر توهین و به سخره گرفتن مقدسات و محترمات دینی و مذهبی به انحای گوناگونی مورد توجه قانونگذاران بوده است در یک تقسیم بندی حقوقی، جرایم بر ضدآزادی اشخاص و بر ضد حیثیت افراد زیرمجموعه جرایم علیه شخصیت معنوی افراد جای می گیرند که جرایمبر ضد حیثیت اشخاص، شامل آن دسته جرایمی می شود که ارتکاب آنها، مستلزم اعمال مادی زور و عنف نیست؛ بلکه از طریق گفتن یا نوشتن یا نطق در مجالس و مجامع عمومی، هتک حرمت و حیثیت اشخاص تحققپیدا می کند؛ مانند توهین، افترا، نشر اکاذیب و امثال آن که در این راستا، جرم توهین در زمره جرایم بر ضد حیثیت (معنوی) اشخاصی قرار می گیرد و بسته به کیفیت ارتکاب آن و طرف توهین به توهین ساده و مشددقابل تقسیم است که از همین رو، جرم توهین به مقدسات مذهبی یا دینی در عداد توهین مشدد مورد تحلیل و بررسی حقوقدانان قرار گرفته است.

Keywords:

توهین عرفی، حقوق کیفری، جرم توهین، قانون

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JHSR-3-20_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/628784/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقری، صالح و درویش پور، محمدوفا،1396،بررسی جایگاه حقوقی توهین در قانون ایران،،،،،https://civilica.com/doc/628784

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 488
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support