ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل اقلیم سینوپتیک شرایط شکل گیری بلوم جلبکی در خزر جنوبی

Year: 1391
COI: JR_GEH-1-2_006
Language: PersianView: 209
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عبدالعظیم قانقرمه - استادیار اقلیم شناسی، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران
غلامرضا روشن - استادیار اقلیم شناسی، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران

Abstract:

شرایط اقلیمی به عنوان یکی از عوامل اصلی در شکل گیری بلوم جلبکی در اکثر نواحی دریاچه ای، دریایی و اقیانوسی دنیا مطرح است. هدف اصلی این تحقیق، شناسایی الگوهای نقشه ای اقلیمی در زمان توسعه و گسترش جلبکی در سطح دریا و تعیین شرایط اقلیمی آن می باشد. داده های مورد استفاده در این تحقیق شامل فشار هوا در تراز 1000 و 500 هکتوپاسکال، باد مداری و نصف النهاری و قایم، درجه دمای هوا و آب، کلروفیل است. روش تحقیق در این پژوهش به صورت الگوی محیطی به گردشی بوده است. برای انجام این تحقیق ابتدا زمان شکل گیری بلوم جلبکی تعیین و سپس عناصر اقلیمی همزمان با آن نقشه سازی شدند و در ادامه نیز تحلیل و نتیجه گیری انجام گرفت. نتایج این تحقیق حاکی از آن است که در زمان شکل گیری بلوم جلبکی بر روی خزر جنوبی، الگوی نقشه ای فشار هوا به صورت یک سامانه پرفشار با تداوم زمانی زیادی دیده می شود و منشا اصلی این پرفشار بر روی اقیانوس اطلس در حوالی پرفشار جنب حاره آزور قرار دارد. الگوی وزش باد به تبع این الگوی فشار در جهت عقربه ساعت برروی منطقه در حال گردش است. همچنین جریانات عمودی هوا حاکی از آن است که در حوالی جنوب غربی خزر نزول ضعیفی از هوا دیده می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GEH-1-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/629510/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قانقرمه، عبدالعظیم و روشن، غلامرضا،1391،تحلیل اقلیم سینوپتیک شرایط شکل گیری بلوم جلبکی در خزر جنوبی،https://civilica.com/doc/629510

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,399
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support