ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مناسب سازی و طراحی فضاهای شهری در شهر دوستدار سالمند

Year: 1395
COI: CAMU03_077
Language: PersianView: 1,541
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید لطف الهیان - دانشجوی دکتری، دانشگاه غازی آنکارا
سولماز نمادی اسلام - عضو هیات علمی دانشکده فنی حرفه ای سما
رویا مقابلی - کارشناس ارشد، دانشگاه علم و فرهنگ تهران

Abstract:

سالمندان به دلایل جسمی و روحی به فضاهای عمومی و تحرک و تعاملات اجتماعی بسیار نیازمندند و طرح های شهرسازی باید به مردم سالخورده کمک کنند تا از فضای عمومی به راحتی استفاده کنند و لذت ببرند و می بایست با طراحی فضای معماری مختص سالمندان، آن ها را تشویق به مشارکت در فعالیت های جمعی نموده و با مناسب سازی فضاهای جمعی، موجب افزایش و گسترش مشارکت فعالیت آنان در جامعه شوند. طرح الگویی تحت عنوان سالمندی موفق ، ضمن آن که حاکی از تغییر در نگرش نسبت به سالمندی است، تلاشی در جهت افزایش کیفیت سالمندی و یاری رساندن به اشخاص در جهت پیر شدن در محیطی شایسته محسوب می شود و با حفظ سر زندگی سالمندان از طریق فراهم کردن زمینه حضور و مشارکت شهروندی سالمندان در فضاهای عمومی شهری، می تواند یکی از عوامل دستیابی به اهداف متعالی سالمندی موفق باشد. در شهر دوستدار سالمند ، بوستان ها، میادین، فضاهای سبز و معابر عمومی، به گونه ای ساخته می شود که برای استفاده سالمندان مناسب و دارای مراکز ویژهای برای گذران اوقات فراغت سالمندان باشد و با توجه به نیاز و امکانات منطقه، امکانات ویژهای در اختیار سالمندان قرار میگیرد. یک شهر دوستدار سالمند با بهینه سازی بهداشت، مشارکت و امنیت برای ارتقای کیفیت زندگی سالمندان، سالمندی فعال را ترغیب می کند. در شهر دوستدار سالمندان، ساختار و خدمات به گونه ای ساماندهی می شوند که برای کلیه سالمندان، با نیازها و توانایی های متفاوت، قابل استفاده و در دسترس باشد. در حقیقت، شهر دوستدار سالمندان به معنی شهر دوستدار سالمندان، کودکان و خانواده ها و در واقع شهر دوستدار مردم است و با فعال نگاه داشتن سالمندان در صحنه اجتماع و مشارکت های جمعی، سالمندی سالم تر و در نتیجه جامعه سالم تر و شاداب تری را پدید می آورد. هدف اصلی تدوین این مقاله، ارایه راهکارهایی برای تحقق شهر دوستدار سالمند در هویت بخشی به شهر و تحقق حیات مدنی در آن می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAMU03_077. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/631853/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لطف الهیان، حمید و نمادی اسلام، سولماز و مقابلی، رویا،1395،مناسب سازی و طراحی فضاهای شهری در شهر دوستدار سالمند،Third International Congress on Sustainable in architecture and urbanism،https://civilica.com/doc/631853

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support