ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ترجیحات مردمی در تعیین کیفیات و عناصر بصری شاخص نماهای ساختمانی مطلوب

Year: 1395
Publish place:
COI: TNSI01_070
Language: PersianView: 420
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ساناز معماری - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری ، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران
مهدیه پژوهانفر - استادیار، گروه معماری، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران

Abstract:

غالبا در طراحی محیطی، از کیفیت بصری وابسته به علم زیبایی شناسی، به عنوان موضوعی جزیی و کم اهمیت که وابسته به سلیقه و ذایقه ی متغیر و ناپایدار افراد است، سوبرداشت می شود و آن را امری تعریف نشدنی می پندارند. با وجود تحقیقات وسیع که همگی مورد اهمیت کیفیت بصری محیط از دیدگاه عموم مردم می باشند، فقدان الگویی جامع و سیستماتیک که به توضیح نحوه ی برخورد و واکنش انسان به ویژگی ها و عناصر بصری visual elements محیط ساخته شده و چگونگی ارزیابی و ترجیح پذیری این عناصر از دیدگاه مردم بپردازد، سبب به وجود آمدن اغتشاشات و آلودگی های بصری در سطح نماهای شهری شده است. هم اکنون دسته ای از اطلاعات مناسب ولی پراکنده در خصوص کاربرد عناصر بصری در نماهای شهری وجود دارد که یک جا آماده و قابل دسترس برای قانون گذاران ، طراحان و مجریان این امر نمی باشند. این موضوع تا حدی از اهمیت برخوردار است که بررسی و مطالعه ی ارزیابی ترجیحات مردمی در مورد سیمای شهری را می توان امری تاثیر گذار و حیاتی در شناسایی عوامل کیفیت ساز و مطلوب سیمای شهری بالاخص نماهای شهری با ارزش های بصری مختلف در جهت ساماندهی، طراحی و مدیریت این مناظر دانست. بدین جهت این نوشتار با هدف، شناخت مولفه ها و عناصر موثر در بهبود و ارتقای منظر شهری بخصوص نماهای ساختمانی، در صدد گرد آوری بخشی از اطلاعات مفید و مرور های نظام دار نقلی آن ها بوده تا به جمع بندی عوامل قابل اندازه گیری عینی و ادراکی بپردازد که در نتیجه فرصت مقایسه ی دست آوردها ، معرفی عوامل موثر بر ارزیابی مردم به عنوان متغیر و اجرای مطالعات کمی مرتبط با موضوع در مطالعات آینده فراهم آید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TNSI01_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/633226/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معماری، ساناز و پژوهانفر، مهدیه،1395،ترجیحات مردمی در تعیین کیفیات و عناصر بصری شاخص نماهای ساختمانی مطلوب،نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016،Tehran،https://civilica.com/doc/633226

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,392
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support