ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

لزوم تحول در طراحی محیط های آموزشی

Year: 1395
Publish place:
COI: TNSI01_104
Language: PersianView: 208
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا احسانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، ساری، ایران
مهدیه پژوهان فر - استادیار، گروه معماری، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران
عبدالله ابراهیمی - مربی، گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، ساری، ایران

Abstract:

معماری محیط های آموزشی برای یافتن شکل مطلوب و بهینه راه دشواری را پیش رو دارد، زیرا از یک سو با جامعه ای بزرگ از کاربران روبروست و از سویی در اجتماعی در حال تحول قرار دارد. گذر از جامعه سنتی به مدرن و جامعه مدرن به جامعه چند فرهنگی در همه جای دنیا در حال بروز است و تاثیرات مطلوب و نامطلوب خود را بر جامعه می گذارد. با این تفاسیر سیر تحول معماری مدارس در جهان معاصر با دگرگونی هایی روبرو بوده است. پیش از هر نوع تصمیم گیری جهت همراه شدن با سیر تحول کنونی می بایست عوامل ایجاد کننده این نیاز را کشف نمود. نقطه شروع این تحولات می تواند شناخت عوامل موثر بر نیاز به تحول در طراحی محیط های آموزشی باشد تا بتوان ،گامهای بعدی را جهت تغییر در محیط مدارس و به دنبال آن حرکت به سوی آرمان های آموزش و پرورش نوین برداشت. بدین ترتیب مسیله این است که چه عواملی نیاز به تغییر و تحول را در معماری محیط های آموزشی ایجاد می کنند. هدف از این مطالعه آگاه ساختن معماران، طراحان، برنامه ریزان و سیاست گذاران از ضرورت ایجاد تغییر و تحول در معماری محیط های آموزشی و عوامل ایجاد کننده این نیاز می باشد تا با ارایه ی طرح های مطلوب و موثر، یادگیری موثرتر و لذت بخش تر در محیط مدرسه برای دانش آموزان امروز میسر گردد. در این مطالعه سه عامل اصلی شامل تحول در سیستم های یاددهی و یادگیری، اثر بخشی همه مکان ها ی ، محیط های آموزشی در فرایند آموزش، لزوم مشارکت استفاده کنندگان در فرایند طراحی، شناخته شدند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TNSI01_104. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/633258/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احسانی، زهرا و پژوهان فر، مهدیه و ابراهیمی، عبدالله،1395،لزوم تحول در طراحی محیط های آموزشی،نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016،Tehran،https://civilica.com/doc/633258

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,287
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support