ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تنش در نقاط مختلف سد ایزدخواست توسط مدل Flac

Year: 1395
COI: NCCEAUPEM02_027
Language: PersianView: 216
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن گریوانی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد همدان
محمد خندان بکاولی - دکتری ژیوتکنیک لرزه ای استادیار دانشگاه بجنورد

Abstract:

در این تحقیق سعی بر این شده است که بررسی عوامل پایداری سد ایزدخواست از جمله فشار توزیع تنش پرداختهشود. در ابتدا با استفاده از دادهای ابزار دقیق دوران ساخت، روش عددی تفاضل محددود و کد تجاری flac به روشآنالیز برگشتی از یک سری داده های اولیه به داده های منطقی دست پیدا کرده و آنگاه برای ادامه روند پروژه دورانبهره برداری را به دو بازه زمانی ده ساله تقسیم کرده ایم که شروع دوران بهره برداری اول از سال 84 بوده است. نتایجنشان می دهد که استفاده از مدل رفتاری موهر کولمب در نتایج نشست قایم هسته دارای دقت مناسبی می باشد. نتایچحاکی از جابجایی سد ایزدخواست داراب در راستای قایم و روند کند صعودی آن می باشد که این روند در پوسته بالادست نسبت به پوسته پایین دست به دلیل وجود آب کندتر است. همچنین روند تنش کل در بدنه سد روند صعودیکندی داشته که از آبگیری اول تا پایان دوره ده ساله اول از تراز پایینی کنار هسته به تراز پایینی میدانی هسته انتقالیافته است. همچنین تحلیل های صورت گرفته در کل بدنه سد نشان می دهد پس از کامل شدن ساخت و آبگیری اولیهفشار آب منفذی ایجاد شده در هسته سد به مقدار (kpa) 370 می رسد که این مقدار در میانه تراز هسته نیز می باشد.با توجه به تحلیل های صورت گرفته برای کل بدنه سد پس از کامل شدن ساخت فشار آب منفذی ایجاد شده در هستهسد به مقدار (cm) 96 می رسد که این مقدار در یک سوم میانه تراز هسته نیز می باشد.

Keywords:

ارزیابی تنش، آنالیز برگشتی، تغییر شکل قایم و افقی، سد ایزدخواست، Flac

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCEAUPEM02_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/633726/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گریوانی، محسن و خندان بکاولی، محمد،1395،ارزیابی تنش در نقاط مختلف سد ایزدخواست توسط مدل Flac،2nd National Conference on Civil Engineering , architecture, urban planning and energy management،Ardestan،،،https://civilica.com/doc/633726

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,212
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support