Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یادگیری سیار در آموزش عالی اهمیت و چشم انداز

Year: 1396
COI: DMCI01_038
Language: PersianView: 896
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه نادری - دانشجوی دکتری برنامه ریزی درسی دانشگاه بیرجند
هادی پورشافعی - دانشیار دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه بیرجند

Abstract:

کاربرد فناوری های جدید، تحولات شگفت انگیزی در کار و زندگی مردم بوجود آورده و به سرعت رفتار اجتماعی و شیوه های زندگی مردم را تغییر داده است. یکی از حوزه هایی که با ورود فناوری اطلاعات دچار تحول اساسی شده، حوزه آموزش است. پیش بینی می-شود با توسعه فناوری، رویاهای دیرینه و مشکلات لاینحل از قبیل کاربردی کردن آموزش و پرورش، تمرکز بر توانایی و نیازهای یادگیرندگان، نهادینه کردن دانش آموز محوری و تغییر نقش معلم به عنوان راهنما و بالاخره اصالت بخشیدن به آموزش مادام العمر محقق شود. یکی از پیشرفت های اخیر فناوری که رویکردهای یاددهی- یادگیری را متحول کرده، انقلابی است که در وسایل سیار رخ داده است. یادگیری سیار یک شاخه توسعه یافته از یادگیری الکترونیکی است که نسبت به سایر انواع یادگیری الکترونیکی امکان دسترسی به محتوای یادگیری را با سهولت بیشتری برای فراگیران فراهم می سازد. با استفاده از وسایل همراه دیگر لازم نیست که یادگیری در محیط های ثابت یا در زمان ثابت اتفاق افتد. لذا یادگیری سیار جزء جدایی ناپذیر از فرآیند آموزشی در آینده خواهد بود. بنابراین در این مقاله با توجه به روند روبه رشد یادگیری سیار در کشور و اهمیت آن در آینده آموزش رسمی و غیر رسمی، ابتدا ضمن بررسی تعریف یادگیری سیار و رابطه آن با یادگیری از راه دور و یادگیری الکترونیکی، نظریات مطرح در مورد یادگیری سیار مرور می شود سپس نمونه هایی از بکارگیری این فناوری در آموزش عالی معرفی می شود. در ادامه سعی می شود مزایا و محدودیت های بکارگیری این فناوری در آموزش عالی به بحث گذاشته شود. در پایان تلاش می شود مشکلات و چالش های پیش روی این ابزارها در آموزش عالی مورد بررسی قرار گیرد و پیشنهاداتی برای توسعه این فناوری در آموزش عالی ارایه گردد.

Keywords:

یادگیری (سیار) , نظریه های یادگیری سیار , آموزش عالی

Paper COI Code

This Paper COI Code is DMCI01_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/634490/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نادری، فاطمه و پورشافعی، هادی،1396،یادگیری سیار در آموزش عالی اهمیت و چشم انداز،The 1st international conference of educational management of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/634490

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,087
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support