ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلی برای تخمین انرژی-کارایی برای برنامه های موازی مبتنی بر چارچوب ++Phoenix

Year: 1395
COI: ACCSI22_020
Language: PersianView: 264
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هما شفیعی - دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد، مشهد، ایران
حمید نوری - دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد، مشهد، ایران
احد هراتی - دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد، مشهد، ایران

Abstract:

در راستای فراهم آوردن سرعت پردازش بیش تر، تولیدکنندگان تجهیزات کامپیوتری همواره در صدد افزایش کارایی محصولات خود بوده اند. امروزه پردازنده های چند هسته ای به عنوان راهی برای رسیدن به کارایی و موازی سازی بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده ی مناسب از منابع پردازشی در این پردازنده ها می تواند در افزایش کارایی برنامه ها بسیار موثر باشد و در نقطه ی مقابل، عدم استفاده ی بهینه و شایسته از آن ها نه تنها باعث عدم افزایش کارایی بلکه در مواردی باعث افت شدید کارایی در برنامه ها خواهد شد. یکی از مناسب ترین مدل های برنامه نویسی برای موازی سازی داده، مدل نگاشت-کاهش می باشد. چارچوب های مختلفی بر طبق این مدل به وجود آمده اند که چارچوب ++Phoenix برای سیستم های با حافظه مشترک پیاده سازی شده است و هدف آن پشتیبانی از اجرای کارا روی سیستم های چند هسته ای است بدون این که برنامه نویس مسیولیت مدیریت هم روندی را بر عهده داشته باشد.با توجه به اهمیت کاهش مصرف انرژی در سال های اخیر، زمان اجرا را نمی توان به عنوان تنها معیار ارزیابی کارایی در نظر گرفت. قربانی کردن کارایی به خاطر کاهش انرژی، به یکی از معیار های مهم ارزیابی یک سیستم کامپیوتری مبدل گشته است. به منظور کاهش انرژی، می توان از قابلیت های سخت افزاری مانند تنظیم پویای ولتاژ و فرکانس استفاده کرد. با این حال قابلیت های سخت افزاری را نمی توان به تنهایی کافی دانست و از این رو باید آن را با منطق دیگری ادغام نمود تا بتوان مشخص کرد که به چه میزانی باید از تکنیک های کاهش انرژی استفاده کرد که درعین حال کارایی نیز حفظ شود و زیاد افت نکند. در این مقاله مدلی ارایه می کنیم که با در نظر گرفتن تعداد هسته های فعال، تعداد نخ ها، سطح فرکانس کاری و شمارنده های کارایی معیار انرژی-کارایی را برای برنامه های موازی مبتنی بر ++Phoenix پیش بینی می کند و با نتایج آزمایش هایی که بر روی سیستم واقعی به دست آورده ایم دقت مدل را گزارش می کنیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACCSI22_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/635563/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفیعی، هما و نوری، حمید و هراتی، احد،1395،مدلی برای تخمین انرژی-کارایی برای برنامه های موازی مبتنی بر چارچوب ++Phoenix،22nd Annual Conference of Computer Society of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/635563

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,249
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support