Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل موثر بر تعیین سبد پروژه تحقیق و توسعه در حوزه فناوری اطلاعات

پنجمین کنفرانس بین المللی و نهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری
Year: 1394
COI: IRAMOT09_070
Language: PersianView: 367
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اعظم اثناعشری - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی گرایش سیاست های تحقیق و توسعه
محمدرضا رضوی - دکترای مدیریت شهری، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

با توجه به منابع محدود و تغییرات پویا در محیط کسب و کار، انتخاب مجموعه ای از پروژه های درست، برای کسب مزایای رقابتی و تحقق اهداف استراتژیک سازمان، اهمیت حیاتی دارد. در این مقاله برای داشتن درک بهتری از مدیریت پورتفولیوی پروژه، ایتدا مروری بر ادبیات مدیریت سبد پروژه یا PPM3 به خصوص در بخش تحقیق و توسعه داشته، سپس از طریق مشاهده و مصاحبه با خبرگان صنعت فناوری اطلاعات در ایران و جمع بندی نظرات آنها، از میان عوامل زیادی که روی تعیین بهینه سبد پروژه تحقیق و توسعه، اثرگذار هستند، 33 عامل به عنوان مهمترین عوامل، استخراج شد. در مرحله بعد با تدوین پرسشنامه، از صاحب نظران یک شرکت موفق و مطرح، در حوزه فناوری اطلاعات در ایران درباره این عوامل، نظرسنجی به عمل آمده و سپس با روش های آماری مناسب و به کمک نرم افزار spss ، نتایج بدست آمده، مورد تحلیل قرار گرفت. در بخش دسته بندی کلی، مهمترین عوامل مربوط به تکنولوژی بود و عوامل مرتبط با بازار و محیط سازمان به عنوان عوامل اثرگذار بعدی در تعیین سبد پروژه R&D در حوزه IT تعیین گردید. در بین کل عوامل مطرح، میزان منافع و ارزش های حاصله از پروژه در راستای اهداف استراتژیک سازمان ، توجه به نیاز مشتری و بازار در الویت بندی پروژه ها ، وجود نقشه راه تکنولوژی برای R&D ، رصد بازار با فرآیندهای مناسب ، حمایت و درگیر شدن مدیران ارشد در اجرای فرآیند PPM و رصد تکنولوژی های نو از طریق فرآیندهای شناخته شده ، به ترتیب، به عنوان مهمترین عوامل اثرگذار در تعیین سبد پروژه R&D تعیین شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRAMOT09_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/635734/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اثناعشری، اعظم و رضوی، محمدرضا،1394،عوامل موثر بر تعیین سبد پروژه تحقیق و توسعه در حوزه فناوری اطلاعات،Fifth International Conference and Ninth National Conference on Technology Management،Tehran،https://civilica.com/doc/635734

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support