ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی اجرایی شدن مکانیسم انتقال حق توسعه در ابعاد مختلف مطالعه موردی: اراضی کشاورزی و باغی منطقه 9 شهر اصفهان

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_008
Language: PersianView: 276
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود محمدی - دانشگاه هنر اصفهان/ دانشکده معماری و شهرسازی،
احمد شاهیوندی - دانشگاه هنر اصفهان/ دانشکده معماری و شهرسازی،
داریوش مرادی - دانشگاه هنر اصفهان/ دانشکده معماری و شهرسازی،
سمانه معین پور - دانشگاه هنر اصفهان/ دانشکده معماری و شهرسازی،

Abstract:

یکی از اشکال برنامهریزی بازار محور که در دهه 70 برای تحقق اهداف حفاظت میراث فرهنگی در برخی ایالات آمریکا ظهور نمود، 1 برنامهانتقال حقوق توسعه (TDR2 (در سطح شهر و ناحیه است. این ابزار بهعنوان مکمل قوانین منطقه بندی در مدیریت رشد و توسعه شهری به برنامه ریزان کمک میکند تا پتانسیل توسعه را از پهنه های نیازمند حفاظت به پهنه هایی که قدرت جذب توسعه بیشتری دارند، انتقال دهد. به همین منظور منطقه 9 شهر اصفهان بهعنوان نمونه موردی انتخاب گردید چرا که در حدود 290 هکتار از کل منطقه را اراضی کشاورزی و باغی تشکیل میدهد و در سالهای اخیر ساختوسازهای غیرمجاز باعث از بین رفتن سطح وسیعی از اراضی کشاورزی و باغی در این منطقه شده است؛ بنابراین لزوم صیانت از این نوع اراضی احساس میشود. نتایج به دست آمده حاکی از آن است که در بعد حقوقی و قانونی، آشنایی مسیولین و شهروندان در زمینه چگونگی سازوکار انتقال حق توسعه بسیار کم و ناچیز میباشد و همچنین نظارتها چندان دارای کارایی و اثربخشی لازم جهت ممانعت از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی و جلوگیری از تخلفات ساختوسازی نیستند. همچنین تمایل مالکین اراضی زراعی و باغی به مشارکت در تحقق برنامه انتقال حق توسعه کم می باشد، چراکه آشنایی چندانی با این برنامه در بین مالکین و همچنین انگیزههای اقتصادی قوی برای آنها وجود ندارد در نهایت این که منطقه 9 دارای ظرفیتهای قابل استفاده برای به کارگیری برنامه انتقال حق توسعه میباشد.

Keywords:

حق توسعه ، سود و پاداش توسعه ، پهنه های ارسال ، پهنه های ، حق ارتفاقی دریافت

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636237/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، محمود و شاهیوندی، احمد و مرادی، داریوش و معین پور، سمانه،1396،ارزیابی اجرایی شدن مکانیسم انتقال حق توسعه در ابعاد مختلف مطالعه موردی: اراضی کشاورزی و باغی منطقه 9 شهر اصفهان،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/636237

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,353
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support