ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی و مقایسه عملکرد لرزه ای قاب بتنی مسلح تقویت شده با دیوار برشی فولادی با و بدون بازشو

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_013
Language: PersianView: 377
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن احمدنژاد - دانشگاه آزاد اسلامی تیران/کارشناسی ارشد مهندسی عمران ساره
محسن بیگی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران
ریحانه توکلی - دانشگاه آزاد اسلامی تیران
حسن حیدری چهلخانه - واحد علوم و تحقیقات فارس

Abstract:

در دهههای اخیر، برای رسیدن به سیستم باربر جانبی که بتواندمجموعهای از پارامترهای، مقاومت، سختی و انعطافپذیری را تامین نمایید تحقیقات بسیار زیادی انجامشده است. در سالهای اخیر، در بسیاری از کشورها، یک سیستم جدید به نام سیستم دیوار برشی با ورق فولادی استفاده شده است. به علت سخت شدن و مقاومت بالا،قابلیت جذب انرژی بالا، مونتاژ سریع و عملکرد مقرونبهصرفه و آسان این سیستم بیشتر در تقویت و مقاومسازی ساختمانهای فولادی موجود استفاده شده است. درحالیکه سیستم دیوار برشی فولادی بهراحتی میتواند در قابهای فولادی موجود بهکاربرده شوند، استفادهاز این سیستم در قابهای بتنی در حال افزایش میباشد. در حال حاضر کارهای تحقیقاتی بر روی رفتار قاب بتن مسلح تقویتشده با دیوار برشی فولادی به دلیل رفتار متفاوت و پیچیده بهآرامی صورت میپذیرد[ 1]. محققان همواره علاقهمند به استفاده از بتن و فولاد باهممیباشند. در این مطالعه، ابتدا مدل عددی با نتایج آزمایشگاهی صحت سنجی شده است و سپس به رفتار پس کمانش[ 11 ]. دیوار برشی فولادی در قاب بتن مسلح پرداختهشده است. نتایج نشان میدهد که رفتار سازههای بتن مسلح تقویت شده با دیوار برشی فولادی بهبودیافته است و درنتیجه آن ظرفیت باربری، سختی، جذب انرژیو شکلپذیری سیستم افزایشیافته است [ 6]؛ و همچنین جابجایی نسبی طبقات )دریف( با استفاده از دیوار برشی فولادی 1 نیز بهطورقابلتوجهی کاهش مییابد .[

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636243/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدنژاد، حسن و بیگی، محسن و توکلی، ریحانه و حیدری چهلخانه، حسن،1396،ارزیابی و مقایسه عملکرد لرزه ای قاب بتنی مسلح تقویت شده با دیوار برشی فولادی با و بدون بازشو،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636243

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 124
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support