ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش گردشگری بر توسعه ی اقتصادی شهر زیارتی بادرود

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_048
Language: PersianView: 352
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعیده کلانتری - دانشگاه تهران
آمنه صدق آمیزحقیقی - موسسه آموزش عالی نورطوبی

Abstract:

صنعت مسافرت وجهانگردی به عنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا به حساب می آید،پدیده گردشگری که خود به صورت یک پدیده اجتماعی – فرهنگی مطرح است که به بزرگترین تحرک و جا به جایی انسان ها اطلاق می شود ، رشد روز افزون وشتابنده آن موجب شده که بسیاریاز صاحب نظران قرن 20 را قرن گردشگری بنامند ، این صنعت بر حوزه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی مانند مبادلات خارجی ، درآمدها ، اشتغال – قیمت ها – توزیع درآمدها ، مهاجرت – تقسیم کار- آداب و رسوم و هنرها موثر است ، شهر بادرود به عنوان یکی از شهرهای مذهبیجهان اسلام از برکت وجود پاک امامزاده آقاعلی عباس وشاهزاده محمد(ع) در مرکز و هسته اصلی آن هر ساله شاهد ورود خیل عظیم مشتاقان زیارت مرقد آن حضرت از اقصی نقاط کشور و جهان اسلام می باشد و این امر منجر به توسعه صنعت گردشگری و تاسیسات مربوط به آن رونق وتوسعه شهری ، کسب منافع اقتصادی و ... شده است ، شهر بادرود علاوه بر جاذبه های مذهبی ، توانهای گردشگری دیگری از جمله تاریخی ، فرهنگی ، طبیعی ، تفریحی ، تجاری ، آموزشی و درمانی را داراست که خود باعث رونقگردشگری و طول مدت بیشتر اقامت گردشگران در این شهرشده است . در این مقاله به بررسی نقش گردشگری برتوسعه اقتصادی شهرزیارتی بادرود بصورت روش توصیفی – تحلیلی با استفاده از اطلاعات اسنادی ) کتابخانه ای ( و داده های آماری و تکمیل پرسشنامه ، مصاحبه و مشاهدات میدانیصورت گرفته که تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهایSPSS و EXCEL و مدل همبستگی پیرسون وswot صورت پذیرفته است که نتایج به دست آمده نشان میدهد که نقش و وجود اماکن متبرکه امامزاده آقا علی عباس و شاهزاده محمد در شهر بادرود بر ازیاد جذب گردشگران و افزایش درآمد اقتصادی موثر است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_048. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636279/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کلانتری، سعیده و صدق آمیزحقیقی، آمنه،1396،بررسی نقش گردشگری بر توسعه ی اقتصادی شهر زیارتی بادرود،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636279

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 67,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support