ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل تاثیر بانک زمین در ساماندهی طرح های توسعه شهری

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_051
Language: PersianView: 266
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی محمدزاده - دانشگاه آزاد واحد بروجرد،
اصغر عبدلی - دانشگاه آزاد واحد بروجرد،
نگار احدی - دانشگاه آزاد واحد بروجرد،

Abstract:

زمین به عنوان یک ثروت عمومی جزو حساس ترین منابع شهری است چرا که دسترسی به زمین مناسب مهمترین عامل در تقویت اقتصاد شهرها، فعالیت بخش خصوصی و بخش غیر رسمی، حل مشکل مسکن، هدایت سرمایه ها و نقدینگی ها در امر تولید ،جلوگیری از بورس بازی زمین، افزایش ظرفیت های اشتغال در بخش های مولد و نظایر اینها خواهد بود. از طرفی زمین عنصر اصلی برای توسعه شهری به شمار می رود. بیشتر کشورهای با اقتصاد پیشرفته، برنامه ریزی برای نحوه استفاده از زمین را در راس برنامه های خود قرار داده اند و امروزه در این کشورها م دیریت زمی ن به عنوان موثرترین ابز ار مدیریت شهری نظر گرفته شود. یکی از راهکارهای بهبود مدیریت زمین استفاده از راهکار بانک زمین است که در کشورهای توسعه یافته به عنوان راهکار مفیدی از آن استفاده شده ولی استفاده از آن در کشورهای در حال توسعه، مورد تردیداست. با توجه به جمعیت بالای کشورمان، ضروری است تا ضوابط و معیارهای آن در راستای منافع عمومی، حفاظت بهینه و در خور پایدار در نظر گرفته شود. یکی از سیاستهای پیشنهادی در این راستا ایجاد بانک زمین در شهر هاست. وظیفه اصلی بانک زمین، کاربرد مناسب زمین های شهری با هدف کنترل رشد فیزیکی شهرها از وظایف بانک زمین است. در این پژوهش اهمیت بانک زمین را در طرحهای توسعه شهری مورد بحث قرار می گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_051. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636282/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدزاده، علی و عبدلی، اصغر و احدی، نگار،1396،بررسی و تحلیل تاثیر بانک زمین در ساماندهی طرح های توسعه شهری،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636282

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,860
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support