ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین عوامل زیرساخت های شهری با رویکردعوامل تاثیرگذاربر اقلیم طبیعی(زلزله)

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_064
Language: PersianView: 230
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرداد فراهانی - کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری،/کارشناس محاسب درآمد و نوسازی شهرداری منطقه دو
نازیلا پورموسویان - کارشناسی ارشدشهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، کارشناس ارشد اداره املاک و مستغلات شهرداری منطقه ۲

Abstract:

سکونتگاه های شهریبه عنوان یک واحد جغرافیایی، تحت تاثیر عوامل مختلفی در بستر جغرافیایی و درقالب روابط انسان و محیط شکل گرفته اند.برای دستیابی به توسعه همه جانبه این سکونت گاه ها شناخت عوامل طبیعی و تنگناهای توسعه ضروری است. شهر به عنوان یک پدیده پویا در فضای محیط بوده و توسعهفیزیکیآن همواره انسانرا وادار به برنامه ریزی می کند،لذا مطالعات درزمینه ویژگی های طبیعی زمین از همهجوانب باید در نظر گرفته شوند. توجه به عوامل طبیعی، جغرافیایی و محیطی از این جهت که این عوامل بستر و جایگاه اصلی شهر را تشکیل داده اند و علاوه بر آنمی توانند کلیه اجزای طراحی شهری نظیر مکان، شکل، ساختار و بافت شهر را تغییر دهد حایز اهمیت است.به طوری که امروزه کلیه تفکرات برنامه ریزی شهری نقش طبیعت و عوامل اکولوژیک را اساسی ترین عوامل تاثیرگذار توسعه شهری می داند. هدف تحقیقحاضرآن است با در نظر گرفتن عوامل طبیعی به انتخاب مکان مساعدبرای احداث شهر پی ببریم.امروزه با توجه به نیازجوامع بشری می بایست مکان انتخابیشهر با اولویت اول امنیت شهروندانو در الویت های بعدی؛ ایجاد و تسهیل دسترسی به امکانات،امکان توسعهشهری برای بیستو پنج سالآینده، برنامهریزی گردد. در این تحقیق در نظر است با استفاده از روش مطالعه اسنادی به بررسی عوامل طبیعی موثردرمکان گزینی شهرها پرداخته شود. عوامل طبیعی به اصطلاح عواملی می باشند که بصورت طبیعی وبدون مداخله بشرایجاد شده اند. این عوامل می توانند گاهی در نقش عوامل مثبت و گاهی نیز درحکم عوامل بازدارنده در انتخاب مکان شهر ظاهر شوند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_064. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636293/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فراهانی، مهرداد و پورموسویان، نازیلا،1396،تبیین عوامل زیرساخت های شهری با رویکردعوامل تاثیرگذاربر اقلیم طبیعی(زلزله)،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636293

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support