ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه قیاسی بین روشهای بهینهسازی خرپا با تحلیل به روش سختی و تحت بارگذاری دینامیکی

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_113
Language: PersianView: 208
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا نجفی - دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

Abstract:

کمبود روز افزون مواد خام، تمایل به داشتن سازههای سبک، کارا و ارزانقیمت اهمیت بهینهسازی سازهها را به خوبی نشان میدهد. در این میان خرپاها به دلیل کارایی بالا در ساخت انواع سازه ها در مباحث بهینهسازی از توجه خاصی برخوردارند. تحقیقات انجام شده در این زمینه باعث به وجود آمدن تنوع فراوانی در روش های بهینهسازی شده است به طوری که هر کدام از پژوهشگرا ن بر کارآمدی روش پیشنهادی خود تاکید دارند. با توجه به این موضوع جمعبندی و انجام مطالعه مقایسه ای بین روشهای موجود (روشهای کلاسیک و الگوریتمهای فراکاوشی) جهت انتخاب روش مناسب و استفاده کاراتر از آن ها ضرورت پیدا می کند. با بررسی تحقیقات صورت گرفته میتوان به خوبی مشاهده کرد روش های بهینهسازی باید از منظرهای فراوانی با هم مقایسه شوند. منتها در ابتدای کار بهتر است مقایسهای کلی بین روشهای ریاضی (کلاسیک) و الگوریتمهای فراکاوشی صورت گیرد تا زمینه را برای مقایسههای بیشتر فراهم نماید. در این تحقیق 19 مقاله (در بازه زمانی سالهای 2003 تا 2017 (در زمینه بهینه سازی خرپاها از منظر روشهای بهینهسازی (کلاسیک و فراکاوشی) با روش تحلیل سختی تحت بارگذاری دینامیکی از نظر انواع بهینهسازی، انواع توابع هدف، انواع قیود و انواع خرپاهای صفحه ای و فضایی و خرپاهای بزرگ مقیاس مورد تحقیق و در نهایت این دو روش بهینه سازی با دقت بیشتر برای بهینه سازی خرپای 10 عضوی صفحه ای مورد موشکافی بیشتر قرار گرفتهاند. نتایج حاصل از این تحقیق می تواند کمک مناسبی برای محققان بهینهسازی باشد تا خلاها و کمبودهای تحقیق در زمینه بهینهسازی خرپاها را بتوان مشخص کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_113. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636342/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نجفی، لیلا،1396،مطالعه قیاسی بین روشهای بهینهسازی خرپا با تحلیل به روش سختی و تحت بارگذاری دینامیکی،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636342

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,160
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support