ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش برگزاری رویدادهای ورزشی در اقتصاد شهر تهران

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_123
Language: PersianView: 572
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محبوبه جوادزاده - دانشجوی کارشناسی ارشدمدیریت جهانگردی/برنامه ریزی توسعه جهانگردی،
محسن سالاریان - کارشناس ارشد مدیریت دولتی،پژوهشگر،

Abstract:

در چند دهه گذشته،تاثیر جهانیشدن بر گردشگری دنیا به افزایشرقابت بین مقصدهایی منجر شد که به دنبال تثبیت موقعیت بهینه هستند. رویدادهای ورزشی با داشتن تاثیر قوی اقتصادی در جامعه میزبان، همچنین پتانسیل جذب تعداد زیادی از بازدیدکنندگان، و برخوردار بودن از پوشش رسانه جهانی، همه ساله تعداد زیادی ازشهرها و کشورها برای میزبانی رویدادهای ورزشی اعلام آمادگی می کنند. شهر تهران در میان جاذبه های فراوان تاریخی ، طبیعی ،و ظرفیت آن در جذب گردشگر، محل برگزاری رویدادهای ورزشی بیشماری در سطح بین المللی و داخلی است و می تواند سهمگستردهای در اقتصاد شهر تهران داشته باشد. هدف از این مقاله بررسی نقش برگزاری رویدادهای ورزشی در اقتصاد شهر تهران است. از روش پژوهش توصیفی تحلیلی با استفاده از – جمع آوری دادههای کتابخانهای و منابع اصلی تحقیق اسناد و مدارکموجود و پژوهش های صورت گرفته در این خصوص می باشد . نتایجپژوهش نشان میدهد برگزاری رویدادهای ورزشی در شهر تهران ،جذب تعداد زیاد گردشگران ورزشی و ایجاد شغل، توسعه سرمایهگذاری بخش خصوصی و دولتی،ایجاد درآمدو ارتقای سطح زندگی افراد جامعه، ایجاد و استانداردسازی زیرساختها و تسهیلاتجدید، بهبود تصور از مقصد، برندسازی و افزایش اعتبار بین المللی، بهبود سرگرمی های ورزشی را به همراه دارد. با مشارکت تمامی دستاندرکاران و برنامهریزان و مدیران ورزشی و گردشگری و به کارگیری استراتژیها و برنامهریزی خردمندانه میتوان برگزاریرویدادهای ورزشی را عاملی در جهت سوددهی و توسعه شهری دانست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_123. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636352/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوادزاده، محبوبه و سالاریان، محسن،1396،نقش برگزاری رویدادهای ورزشی در اقتصاد شهر تهران،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636352

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support