ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش و بازآفرینی خلاقیت در معماری

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_128
Language: PersianView: 283
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

علیرضا یادگاری - دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین _ پیشوا ، آموزشکده سما واحد ورامین ، ورامین ، ایران مربی معماری ، آموزشکده فنی و حرفه ای سما ، دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد ورامین _ پیشوا ، ورامین ، ایران

Abstract:

موضوع مقاله حاضرنقش و بازآفرینی خلاقیت در معماری است که از زوایای گوناگون بررسی شده و نقش آن رادر وجود انسان بیان می کند.خلاقیت واژه ای است بعنوان یک صفت در وجود انسان تجلی پیدا می کند. که این خود چیزی جز داشتن نبوغ، فکر بکر، تیزهوشی درانسان نمی باشد.برای بررسی موضوع خلاقیت در ابتدا دونظریه پرداز )کریستوفر الکساندر و دیوید بوهم( در راستای این کارقرار گرفتند که حوزه یکی معماری)کریستوفر الکساندر( وحوزهدیگری)دیوید بوهم( فیزیک بود که هریک ،از دیدگاهها متفاوت نسبت به دیگری این موضوع را مورد بررسی و نقد قرار داده است. دراین مقاله دیدگاههای هریک از این دو نظریه پرداز در مورد خلاقیت بصورت کلی بیان شده و نظر هریک را درمورد این واژه بیان می دارد. همچنین روش بیان و گفتارهریک با توجه به حوزه آنها و تخصصی که دراین حوزه داشته , مورد بررسی قرار می گیرد.مقاله حاضراندیشهها و آراء هریک از این دو نظریه پردازرا که ازجهت هایی همسو و موازی یکدیگر بوده را در مقابل هم قرار داده و از آنها یکی نتیجه گیری کلی در معماری می نماید. این نتیجه گیری های کلی ما را به یک ایده و هدف مشترک در مورد خلاقیت در حرفه معماری و شهرسازی می رساند که قابل بسط در معماری و شهر سازی ایرانی نیز می باشد.در نهایت نیز به این نکته می رسیم که خلاقیت در انسان یک امر باطنی بوده که زاییده نظم درونی می باشد و منحصر به فرد است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_128. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636357/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یادگاری، علیرضا،1396،نقش و بازآفرینی خلاقیت در معماری،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636357

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,953
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support