ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی معماری پایدار و ساختمان هوشمند در راستای معماری سبز

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_132
Language: PersianView: 449
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرگس هدایتی فر - کارشناس معماری
عالیه نجاری - کارشناس ارشدتربیتی
سیده وحیده موسوی - کارشناس معماری

Abstract:

معماری اقلیمی 2 از دهه 70 و معماری پایدار از دهه 90 میلادی جزو مباحث مهم درحوزه معماری بوده است. مفهوم معماری پایدار که به توسعهی پایدار یا ساختمان سبز نیز معروف است، نظریه، علم و سبک ساختمانهایی است که بر اساس اصول سازگار با محیط زیست طراحی و ساخته میشوند. معماری پایدار تلاش دارد تعداد منابعی که در ساخت، بهره برداری و اداره ساختمان مصرف میشود به حداقل رساند و نیز آسیبی که به واسطه ی انتشار، آلودگی و اتلاف اجزای ساختمان به محیط زیست میشود محدود سازد. در این مقاله هدف مطالعه ساختمان هوشمند و معماری پایدار و تطبیق این دو برای ایجاد معماری سبز و اکوتک میباشد. طراحی با نیاز کم به منابع انرژی، استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مانند باد و خورشید و بهرهگیری از فناوری های هوشمند به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی و صفر انرژی نمودن ساختمان و حتی مثبت انرژی بودن آن میباشد. روش تحقیق توصیفی Bتحلیلی مبتنی بر مطالعات اسنادی و کتابخانهای میباشد. بررسی خواهد شد که یک ساختمان هوشمند تا چه اندازه می تواند در صرفه جویی انرژی موثر باشد و به تناسب چه میزان ما را به سمت معماری پایدار هدایت کند. در نتیجه با ارایهی راهکارهایی موثر برای طراحی یک ساختمان هوشمند و صفر انرژی میتوان ساختمانی سازگار با طبیعت طراحی نمود.

Keywords:

معماری پایدار، ساختمان هوشمند، معماری سبز، انرژی تجدید پذیر

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_132. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636361/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هدایتی فر، نرگس و نجاری، عالیه و موسوی، سیده وحیده،1396،واکاوی معماری پایدار و ساختمان هوشمند در راستای معماری سبز،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/636361

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support