ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصلاح نظام اداری و جلوگیری از فساد در پرتو استقرار دولت الکترونیک

Year: 1395
COI: FINMGT06_080
Language: PersianView: 226
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد محمدیان - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات،دانشکده ی آموزش های الکترونیکی،دانشگاه سیستان و بلوچستان،زاهدان،ایران
آرمان بهاری - دکتری تخصصی مهندسی صنایع- اتوماسیون صنعتی ،عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشکده صنعت و معدن خاش، گروه مهندسی صنایع ، زاهدان ، ایران

Abstract:

کی از مهمترین چالش هایی که همواره دولت ها با آن مواجه هستند، پاسخ به خواسته ها و انتظارات در حال تغییر شهروندانی استکه مشروعیت خود را از آنها کسب می کنند. در راستای پاسخ به این خواسته هاست که دولت باید در جستجوی شیوه های نوینیباشد که نوآوری مستمر در ارایه خدمات را برای شهروندان و مقابله با فساد اداری را به ارمغان آورد. دولت الکترونیک آغازگر مرحلهجدیدی از حیات روابط بین دولت و شهروندان است که علاوه بر اصلاح نظام اداری کارکردهایی در جهت مقابله با فساد را نیز ارایهمی دهد.وظایف دولت الکترونیک ارایه اطلاعات و خدمات برخط از طریق اینترنت یا سایر وسایل دیجیتالی است. ادعا شده است که، هدفاصلی از استقرار دولت الکترونیک بهبود در شیوه، روش و روند انجام امور اداری و کاهش بوروکراسی، تشریفات زاید اداری و درنهایت کاهش فساد است.در ادامه بررسی خواهیم کرد که با چه راهکارهایی می توان از قابلیت های دولت الکترونیکی در جهت کاهش فساد اداری بهره برد .آنچه این نوشتار به دنبال آن است تبیین برخی از زوایای دولت الکترونیک همچون مفهوم، دلایل شکل گیری، اهداف، مزایا وکاربردها و دلایل گرایش به استفاده از دولت الکترونیک و چالش های فراروی آن و در آخر مدلی مفهومی شامل چهار استراتژیپیشگیری، اقدام، توانمندسازی و ظرفیت سازی جهت مقابله با فساد ادری می باشد

Keywords:

دولت الکترونیک، فساد، استراتژی، پیشگیری، اقدام، توانمندسازی، ظرفیت سازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is FINMGT06_080. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636868/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدیان، محمد و بهاری، آرمان،1395،اصلاح نظام اداری و جلوگیری از فساد در پرتو استقرار دولت الکترونیک،6 th International Conference on Accounting and Management with Modern research Sciences،Tehran،،،https://civilica.com/doc/636868

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,091
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support