ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و تحلیل مخزن تحت فشار CNG نوع اول با روش دستی و روش اعتبار دهی نتایج نرم افزارهای Catia و Ansys

Year: 1396
COI: MECHAERO02_090
Language: PersianView: 559
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی مومن پور - مکانیک،فنی مهندسی،واحد کاشان،دانشگاه آزاد اسلامی،اصفهان،ایران
محسن نصیحت گزار - مربی،دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان،اصفهان،ایران

Abstract:

مخازن تحت فشار در اغلب صنایع و شاخه های مهندسی کاربرد دارد،از این رو امروزه به ساخت آن ها توجه ویژه ای می گردد.در این مقاله به طراحی و تحلیل یک مخزن تحت فشار CNG نوع اول پرداخته شده است که نتایج حاصل از دو روش حل دستی و استفاده از نرم افزار های کتیا و انسیس در آن آورده شده است.مخازن تحت فشار برای اینکه کارکردی ایمن داشته باشند در فشار و دمای ویژه ای طراحی می شوند که اصطلاحا فشار طراحی و دمای طراحی گفته می شود.طراحی و ساخت اینگونه تجهیزات تحت فشار بدون اصول و استفاده از کدها و استانداردهای طراحی بسیار خطرناک و حادثه آفرین خواهد بود. در اثر فشار وارد شده از سیال در یک مخزن جدار نازک مانند مخزن نگهداری سوخت یا بخار آب، نیروهایی به سطح مخزن وارد می شود .این نیروها باعث به وجود آمدن تنش در جداره فلزی مخزن می شوند .بدیهی است که تنش های به وجود آمده نباید از تنش مجاز فلز جداره مخزن بیشتر باشند. این تنش ها در دو جهت اصلی طولی و عرضی به وجود می آیند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MECHAERO02_090. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/637657/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مومن پور، مصطفی و نصیحت گزار، محسن،1396،طراحی و تحلیل مخزن تحت فشار CNG نوع اول با روش دستی و روش اعتبار دهی نتایج نرم افزارهای Catia و Ansys،2nd National Conference on Mechanical and Aerospace Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/637657

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,488
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support