ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازیافت فاضلاب ها و استفاده از آب خاکستری، مطابق الگوی مصرف صحیح و راه کارهایافزایش راندمان سیستم

Year: 1396
COI: MECHAERO02_317
Language: PersianView: 418
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید مهدی میری - گروه مهندسی مکانیک، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه تربت حیدریه ، تربت حیدریه، ایران
محدثه هوشیار - گروه مهندسی مکانیک، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه تربت حیدریه ، تربت حیدریه، ایران
محمد یداللهی - استادیار گروه مهندسی مکانیک، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه تربت حیدریه، تربت حیدریه، ایران
محمدرضا قریب - استادیار و عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه تربت حیدریه، تربت حیدریه،ایران

Abstract:

آب به عنوان حیاتی ترین عنصر زندگی بشر همواره موردتوجه بوده و به دلیل محدود بودن منابع آن جوامع انسانی به دنبال راهکارهایی جهت استفاده بهینه و ذخیره ی این عامل حیاتی بودهاند. هدف از مطالعات مدیریت مصرف آب، شناسایی و معرفی روشهای مناسب جهت تامین خواسته های مزبور است و اساس از آنچه در اینگونه مطالعات یعنی تعیین الگوی مصرف آب شرب و بهینه سازی آن موردتوجه قرار می گیرد شناسایی متغیرهای اصلی موثر بر میزان مصرف است. کشور ما در طبقه بندی اقلیمی جزو کشورهای خشک و نیمه خشک و کم آب با کمتر از نصف متوسط بارندگی دنیا قرار دارد. در بسیاری از شهرها و روستاها با توجه به محدودیت منابع آب، آب از طریق خطوط انتقال طولانی و تاسیسات مختلف از مسافت دور با هزینه زیاد در دسترسی هموطنان قرار میگیرد. مضاف برآن رشد روزافزون جمعیت و کاهش سرانه آب، گسترش شهرنشینی و توسعه بخش های کشاورزی و صنعت، پدیده های اکوسیستمی، کاهش منابع تجدیدشونده آب و ... باعث گردیده متصدیان بخش آب توجه ویژه ای به کنترل مصرف آب و استفاده بهینه از آن معطوف دارند. در همین راستا استفاده از آب خاکستری یک راه موثر برای حفاظت از این مایع حیاتی است. آب خاکستری یکی از پایدارترین منابع آب در سترس جوامع بشری است که بسیار کم تحت تاثیر تغییر و تحولات طبیعت قرار می گیرد و خشکسالی و کمبود بارش بر آن بی تاثیر است و می توان با اطمینان زیادی روی آن حساب کرد. در این مقاله، در یک مطالعه موردی مقدار ظرفیت آب خاکستری دریک خانواده ی چهار نفر مطابق با الگو مصرف ایرانی برای هفت روز و امکان سنجی استفاده از این سیستم در ایران، مزایا، معایب، مضرات و تاثیر فیلتر بر راندمان آن، اصلاحات ابزاری با فناوری نوین بررسی و 3 روش طلایی و 1 ایده جدید، در راستای کاهش و رعایت الگوی مصرف، در 20 مورد کلی و جزیی ارایه شده است.

Keywords:

آب خاکستری، آب سیاه، الگوی مصرف، فاضلاب، صرفه جویی، افزایش راندمان

Paper COI Code

This Paper COI Code is MECHAERO02_317. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/637877/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میری، سید مهدی و هوشیار، محدثه و یداللهی، محمد و قریب، محمدرضا،1396،بازیافت فاضلاب ها و استفاده از آب خاکستری، مطابق الگوی مصرف صحیح و راه کارهایافزایش راندمان سیستم،2nd National Conference on Mechanical and Aerospace Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/637877

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 639
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support