ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عددی شیروانی خاکی مسلح شده با شمع

Year: 1395
Publish place:
COI: IRCIVIL01_157
Language: PersianView: 219
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین حسام پور - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران، گرایش ژیوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی، یاسوج
آرش توتونچی - استادیار، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

Abstract:

در سال‎های اخیر کوهستان‎ها و تپه ها به طور عدیده‎ای برای ساخت و ساز وحمل و نقل (جاده‎ها)، نیروگاه‎های هسته ای و در کل مواردی که با زندگی روزمره‎ی انسان‎ها سروکار دارد، افزایش یافته اند. در برخی موارد این زمین لغزش ها باعث وارد شدن خسارات جانی و مالی فراوانی شده است. استفاده از شمع در شیروانی هم یکی از روش‎های متداول در پایدارسازی است که مطالعات مختلفی در این زمینه انجام شده است؛ همه‎ی این مطالعات نشان می‎دهدکه شمع‎ها می‎توانند عامل موثر برای تثبیت و افزایش ضریب اطمینان شیروانی در برابر لغزش باشد. اساس این روش بر پایه‎ی تحمل بار اعمالی توسط خاک نرم وسست، بدون تغییر مخرب در ساختار و پایدار درونی آن ها می باشد. به طور کلی پایداری شیروانی های مسلح شده با شمع، بستگی به هندسه‎ی شیروانی، ویژگی های شمع و ویژگی های خاک دارد. در هر صورت، تنها عاملی که مهندسان می توانند آن را کنترل نمایند، ویژگی‎های شمع و طراحی می باشد. برای مدل نمودن شمع در این تحقیق از روش های حدی استفاده شده است. . ضریب اطمینان شمع در شیب، توسط میزان لنگر مقاوم در قسمت ناپایداری از خاک تعریف می گردد. این لنگر مقاوم شامل دو بخش است: لنگر به خاطر مقاومت برشی در امتداد سطح لغزش و لنگری که به وسیله‎ی نیروهای عکس العمل از شمع به وجود می‎آید. در این حال لنگر شمع کوبیده شده و لنگر مقاوم به دلیل مقاومت برشی خاک، به صورت تکه‎ای محاسبه می شوند. هدف از این تحقیق، بررسی تحلیل عددی شیروانی خاکی مسلح شده با شمع با نرم ‎افزارهای FLAC و ABAQUS است. نتایج نشان دادند، تحلیل شیروانی خاکی مسلح شده با شمع، با نرم افزار FLAC ، افزایش 1.5 برابری ضریب اطمینان را نشان داده و تحلیل شیروانی خاکی مسلح شده با شمع، با نرم افزار ABAQUS ، طول بحرانی شمع، که بعد از آن ضریب اطمینان ثابت باقی ماند، در مرکز شیروانی بزرگ تر از سایر مکان ها بوده که با مقید نمودن سر شمع، به میزان قابل توجهی از میزان آن کاسته شد.

Keywords:

شمع، شیروانی خاکی مسلح، ضریب اطمینان، FLAC، ABAQUS

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCIVIL01_157. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/638903/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسام پور، حسین و توتونچی، آرش،1395،بررسی عددی شیروانی خاکی مسلح شده با شمع،کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی و آموزشی عمران، معماری شهرسازی و محیط زیست ایران،Tehran،،،https://civilica.com/doc/638903

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,430
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support