ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل دینامیکی خطوط لوله های مدفون در خاک ماسه ای اشباع تحت اثر زلزله حوزه دور و نزدیک

Year: 1395
Publish place:
COI: IRCIVIL01_159
Language: PersianView: 258
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی آوردی - کارشناس ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
یحیی رحیمی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
هادی دشتی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

Abstract:

در این تحقیق با مدل سازی خط لوله فولادی در نرم افزار المان محدود ABAQUS به بررسی و آنالیز تحلیل دینامیکی خطوط لوله های مدفون در خاک ماسه ای اشباع که مستعد روانگرایی می باشد و یکی از شرایط بحرانی و خاص است، تحت اثر زلزله حوزه دور (زلزله منجیل) و حوزه نزدیک (زلزله طبس) پرداخته می شود. نتایج این تحقیق نشان می دهد که هرچه ضخامت لوله ها کوچکتر فرض گردد اثرات تخریبی نیروی زلزله بر خط لوله مدفون شده کمتر خواهد بود و نیز چون بیشترین تاثیر مخرب امواج زلزله در نواحی سطحی زمین می باشد و با افزایش عمق خاک از شدت نیروی زلزله کاسته می شود، پس مطلوب تر این است که لوله های مدفون در عمق بیشتری از سطح زمین قرار گیرند. ضمنا از نتایج بدست آمده در این تحقیق، جابجایی در مدلی که با شتابنگاشت حوزه نزدیک طبس تحلیل شده است بیشتر از جابه جایی در مدل زلزله ی حوزه دور منجیل می باشد و همچنین تنش ها در مدل تحلیل شده با زلزله ی طبس بیشتر از تنش با زلزله حوزه دور منجیل می باشد. پس در نتیجه اثرات تخریبی زلزله در حوزه نزدیک بر خطوط لوله فولادی مدفون شده در خاک ماسه ای اشباع بیشتر از حوزه دور می باشد.

Keywords:

تحلیل دینامیکی، خاک ماسه ای اشباع، خطوط لوله های مدفون، زلزله حوزه دور و نزدیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCIVIL01_159. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/638905/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آوردی، مهدی و رحیمی، یحیی و دشتی، هادی،1395،تحلیل دینامیکی خطوط لوله های مدفون در خاک ماسه ای اشباع تحت اثر زلزله حوزه دور و نزدیک،کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی و آموزشی عمران، معماری شهرسازی و محیط زیست ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/638905

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,190
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support