Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ثبت جهانی هر کشور جهت مطرح شدن در سطح جهانی (مشکلات مدیریتی_انجام مرمت آثار_آموزش مرمت)

Year: 1393
COI: MEMARIEDU05_028
Language: PersianView: 306
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی رضازاده اردبیلی - استادیار پردیس هنرهای زیبا، دانشکده معماری ، دانشگاه تهران، تهران
ترانه صابری ناصری - کارشناسی ارشد مرمت و احیا بناها و بافت های تاریخی ، دانشکده معماری، پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران

Abstract:

ایران کشور تاریخی و هزاران ساله، دارای غنای فرهنگی و معماری است، به نظر می آید ثبت تنها 17 اثر معماری برای کشوری بااین سابقه، و وجود قانونی برای ثبت تنها یک اثر در سال نشان دهنده یک ضعف مدیریتی برای ارسال مدارک آثار معماری به ثبتجهانی در سال های گذشته بوده است. از عوامل دیگر می توان به عدم اصول و قواعد حفظ اصالت و تمامیت آثار معماری مطابق باضوابط بین المللی در برنامه ریزی مرمت و در نهایت سوابق و اصول آموزش تدریس مرمت در مدارس و دانشکده ها در امر تربیتکارشناس فنی مطلع اشاره کرد. از جمله مسایلی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد شامل: عدم مدیریت صحیح برایحفاظت از آثار معماری ثبت شده برای جلوگیری از تهدید خروج این آثار از ثبت جهانی و یا رها کردن برخی از آثار معماری بدونبرنامه ریزی مرمتی برای مدت طولانی، رعایت نکردن مرمت های اصولی آثار معماری و نبودن دستورالعمل به طراحان شهری برایرعایت احترام و حفظ حریم آثار معماری در ایران مطابق استانداردهای بین المللی که در نتیجه آن را در معرض غیرقابل قبول بودنبرای ثبت جهانی از نظر معیار انتخاب نموده است، ضعف آموزش مرمت با اصول علمی درست و به روز در دانشکده های این رشته،نبود ارتباط بین دانشکده های ایرانی با هم، و با دانشگاه های خارج از کشور و نبود همایش ها و کنفرانس های بین المللی در امرمرمت آثار معماری، استفاده نکردن از پتانسیل ها و توانمندی دانشگاه ها در اهداف سیاست های حیثیتی- ملی. حال این سوالات مطرح می شود چرا در آموزش مرمت و یا مرمت آثار معماری از رویکردهای نوین کمتر بهره می برند آیا نباید برای مرمت بهتر بیندانشکده های ایران با هم یا با دانشگاه های خارج ازکشور و همچنین سازم ان ها در این زمینه ارتباط وجود داشته باشد و در نهایتبررسی و بازبینی عوامل مهم در نحوه آموزش صحیح برای مرمت اصولی آثار معماری از اهداف این مقاله است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEMARIEDU05_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/639481/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضازاده اردبیلی، مجتبی و صابری ناصری، ترانه،1393،ثبت جهانی هر کشور جهت مطرح شدن در سطح جهانی (مشکلات مدیریتی_انجام مرمت آثار_آموزش مرمت)،Fifth Conference on Architectural Education،Tehran،https://civilica.com/doc/639481

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 79,946
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support